Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE Kerekes kollégium (KUK)...

ELTE Kerekes kollégium (KUK) mennyire elviselhető?

Figyelt kérdés
Fontolgatom, hogy azt jelölöm meg első helyen, BTK-s leszek. Milyenek ott a körülmények, mennyire csendes, tiszta stb.? Nagyon megköszönök minden választ! :)
2018. júl. 21. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerősöm ott van és ő nagyon szereti! :)


Melyik szakra jelentkeztél?

2018. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7 éve volt szerencsém ott eltölteni egy évet, elég is volt. Szerintem katasztrófa.
2018. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm szépen a választ! :) Azt tudod esetleg, hogy miért szereti? Orosz szakos leszek.


Második, köszönöm a választ! Ha lesz időd, esetleg írnál pár sort, hogy mi volt vele a gond? Nagyon sokat segítene. :)


Egyelőre nem jutottam előrébb a döntésben. :')

2018. júl. 23. 21:04
 4/8 anonim válasza:
Én jó pár évet laktam ott, és tényleg katasztrófa. Az elején még elviselhető volt, mert jó volt a társaság, össze tudtunk ülni, bulizni stb. Most, ha jól tudom körülbelül olyan mint egy középiskolai kollégium, épphogy a kijárást nem szabják meg :D Volt hogy két hétig nem volt meleg víz, internet, fűtés... :)A környék borzalmas, este 9 után nem ajánlott egyedül sétálgatni. Ha nem vészhelyzet még véletlenül se.
2018. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ó a szobákba beszálló, szinteken repkedő denevéreket véletlenül lehagytam.
2018. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Több kollégiumban voltam, abból a KUK volt a legrosszabb. Voltam egy hasonlóan népes kollégiumban is, ahol betartották a szabályokat, és tökéletesen élhető légkör volt.


Elöljáróban annyit, hogy komoly szakra jártam, tanulni kellett ezerrel, így kicsit más helyzetben voltam.


Az állandó ordítozás, folyosón cigizés és drogozás, zene bömböltetés egy dolog, ehhez én nem tudtam hozzászokni, az előbb vázolt ok miatt.

Folyosóvégi zuhanyzó oké, elviselhető, nem volt vele probléma.


Borzasztóan lepukkant hely, akkoriban neked kellett hűtőt vinned a szobába, mert nem volt, de még a konyhában sem közös. Világítás nem volt 1 hónapig a fürdőben, tél közepén az ablakot nem lehetett becsukni a fürdőben, és szartak megjavítani, kellett nekik 1,5 hónap.


Borzasztóan néz ki a szoba, a folyosó, az épület. A környék nem nagy szám, igaz van rosszabb is.

Ért egy nagyon negatív eset, amit ide nem fogok leírni, mert csak az egyetem rossz hírét kelteném...


Tavasztól jön a pokol, ha a kollégium rosszabbik felére helyeznek. Déltől estig a szobát tűzi a nap, én a hetediken laktam, májusban már kb. 35 fok volt a szobában. Az ablaknak nyitva kellett emiatt lennie, az utcán pedig folyamatos ordítozás volt, részeg diákok konstans ordítottak. Nyilván ha egy egyszerű szakra járok, akkor nem okozott volna problémát, de amikor szigorlatod van másnap, és alig tudsz elaludni, majd amikor nagy nehezen sikerül, akkor arra ébredsz, hogy valami idióta éjjel háromkor ordít, akkor nagyon nem mindegy... Ezen a szakon a vizsgaidőszak légvégéig tanultunk és vizsgáztunk, ezt a többi szakos hallgató mindig csodálkozva nézte.


A hangoskodás furcsa mód csak ott volt probléma, igaz ezután már csak sokkal jobb helyeken voltam, szóval lehet van rosszabb is, mint a KUK.


Szakkollégiumokat nagyon tudom ajánlani, oda külön felvételizni kell, de érdemes küzdeni értük.


Btw: van aki meg szerette a KUK-ot, vannak ilyenek is egyébként, nem vagyunk egyformák.

2018. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tényleg elég durva még olvasni is... :S
2018. aug. 4. 00:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a KUK-ba mentél végül?

Ha igen, te milyennek élted meg?

2019. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!