Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vannak előítéletei a...

Miért vannak előítéletei a jövendőbeli osztálytársaimnak felettem?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy felvettek egy középiskolába, sőt egy elég neves gimnáziumba, aminek örülök, és hát bíztam benne, hogy az osztálytársaimmal is jobban kijövök majd, mint általánosban. Az történt, hogy van egy facebook csoport, amibe felvettek, de egyszerűen annyira izgultam emiatt, hogy több mint egy hétig meg se mertem nézni az üzeneteimet. Eközben több napon keresztül olyan rémálmaim voltak, hogy oda megyek az osztálytársaimhoz, és hülyének néznek stb. Amikor rászántam magamat, és megnéztem a facebook üzeneteimet, azt hittem, hogy ez is csak egy előzőkhöz hasonló rémálom. Visszatekertem a csoport megalakulásához (akkor még valahogy nem voltam benne), és néztem, hogy olyanokat írtak rólam, hogy nyom*i, meleg, a profile képemet is belinkelték, hogy milyen nyom*i vagyok, meg hogy folyton a chat-et fogom spam-elni, senki ne érjen hozzám, a hülyeségeket fogom nyávogni, meg még sorolhatnám, elég durva dolgokat, de nem akarom. Ezt alapvetően egy korábbi évfolyamtársam, terjesztette, akivel eddig kb. egy szót se beszéltem, teljesen semleges volt a viszony, a többiek meg bólogattak. Valószínűleg neki a korábbi osztálytársaim mondtak mindenféléket, akikkel amúgy nem jöttem ki jól (nem is akartam, az más történet), de bíztam benne, hogy most tiszta lappal kezdhetek, erre ez fogad. Mindezek ellenére köszöntek nekem, hogy szia, meg minden, utólag vissza is köszöntem, meg is köszöntem a volt évfolyamtársamnak, hogy ilyen pozitívan mutatott be, erre visszaírt, hogy hupsz, meg ilyesmik, megbeszéltük, hogy akkor tiszta lappal kezdünk, nekem ezzel alapvetően nincsenek gondjaim, nem vagyok egy haragtartó ember, de vannak félelmeim, hogy mindezek ellenére utálni fognak engem. Most mit csináljak? Ilyen helyzetben még nem nagyon voltam..gyakorlatilag valóra vált a rémálmom.

2018. júl. 25. 10:04
 1/10 anonim válasza:
Kicsit nem vagy túl érzékeny? Fiú vagy lány vagy?
2018. júl. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Hát abból, hogy nem mered megnézni az üzeneteket, kiderül, hogy van igazsága a srácnak.
2018. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, és amúgy lehet, hogy túl érzékeny, de elhiheted elég ijesztő volt, amikor ránéztem az üzeneteimre, és ezt láttam
2018. júl. 25. 10:36
 4/10 anonim ***** válasza:
dont be pussy, lehet azzal a taggal fogsz legelőször bebaszni mint a malacka, meg amúgy is mit érdekel hogy mit mondanak rólad? túlfenhangot kapott ez a dolog, hogy jajjjj ezt mondják rólam
2018. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Gyerekek a neten ...

Többek között ezért tiltanám be a használatát kiskorúaknak. Mert képtelenek vagytok normálisan kezelni a helyzeteket.

Senki nem utál, de amekkora drámát itt lenyomtál a suliváltás és néhány üzenet miatt, az kriminális. PSzichológust javaslok, mert az élet lesz még kemény is, nem csak így simogat ,és akkor mi lesz???

2018. júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom srácok, lehet nem voltatok ilyen helyzetben, de nem segítetek ezzel a hozzáállással. Ne haragudjatok, de ez a véleményem.


Figyelj rám kérdező..

Nem voltak kedvesek veled tény, nagyon bántó tud lenni, ha valaki poént csinál belőled, de ne engedd nekik, hogy ezt lássák benned. Légy erős. Mutasd meg ki vagy valójában. Hogy semmi sem igaz abból, amit mondogattak. Légy nyitott, de ne túlságosan, ne mondj el nekik mindent.

Lehet nem fogsz bennük azonnal megbízni, de ha látják, hogy nem hatott rád az amiket mondtak, valószínűleg békén hagynak.

Ne engedd nekik, hogy ilyen keserűvé tegyék a fiatalságod legmeghatározóbb éveit. Ne légy rosszindulatú velük szemben, olaj tud lenni a tűzre.


A kérdésre a konkrét válasz az: mert tinéndzserek vagytok.


Még egy jó tanács: ne görcsölj rá az internetes beszélgetésekre, mert nem ábrázolják a valóságot. Előtted félelemben lennének bármit mondani, mert gyávák.

2018. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Naná, mert az az orbitális közhely, hogy "Mutasd meg ki vagy valójában" az aztán nagyon mély és nagy segítség. Főleg, ha egy sírós kislánylelkű fiúcskáról beszélünk! Attól aztán rögtön nem lesz semmi baja!


Szerintem meg jobb, ha szembenéz vele, hogy egy nyápic, és minél előbb belátja, hogy nevetséges a viselkedése neki is meg a kortársainak is, annál jobb!

2018. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amilyen dolgok a középiskolában fontosak, felnőtt fejjel az élet jelentéktelen morzsáinak tünnek.
2018. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es. A mutasd meg ki vagy valójában számomra nem közhely, csak arra bátorítottam, hogy az legyen, aki és vállalja fel a valódi személyiségét és ne arra támaszkodjon mások mit mondanak róla. Nem tudnál kevésbé ércesebb megfogalmazni dolgokat? Miért kell nyápicnak titulálni valakit, akinek rosszul esik, ha így bánnak vele összességében? Igazad van részint, csak a megfogalmazással van baj. Felébreszthetsz valakit kevésbé bántó szavakkal is.
2018. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lássuk. Én nem írtam neki csúnyát, túl érzékenynek hívtam. Lepontoztak. Azokat akik a kemény igazságot írták, lepontozták. Aki megpróbált segíteni a "közhelyeivel" lepontozták. Akkor kinél van az igazság ha szabad tudnom? Mit mondjunk egy olyan fiúnak, aki pár csúnya facebook beszélgetéstől megijed.
2018. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!