Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A BME Mérnökinformatika mért...

A BME Mérnökinformatika mért lett 395?

Figyelt kérdés

Mért változott idén ilyen drasztikusan a ponthatár. Az eddigi években vagy ugyan annyi maradt vagy 5 pontal nőtt évről évre, de most 20 pontal lett több.


Mi ennek az oka?


Amúgy bejutottam, de épp hogy sikerült.



2018. júl. 25. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem idén a második legnépszerűbb szak a mérnökinformatika lett. Szerintem idén többen jelentkezhettek és/vagy a jelentkezők jobban ráfeszültek a felvételire, ebből adódóan több ponttal jelentkeztek.
2018. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobban sikerültek az érettségik és az utolsó felvett ember pontszáma ennyi volt.
2018. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
közig szervező is vagy 40 ponttal lett több, mint tavaly
2018. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A jelentkezők száma 149-el volt több, mint tavaly, az első helyre jelentkezőké 50-el.

2. A férőhelyek száma tavaly előttről tavalyra 100 valamennyivel emelkedett, viszont ebben az évben ugyan annyi maradt. Illetve indult egy újabb szak az üzemmérnök-informatikus.

3. Az emelt matek, informatika érettségik átlaga is növekedett.

2018. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kereslet - kínálat. Ezek szerint idén is heringképzés lesz.

Én is oda jelentkeztem, be is kerültem államira de azon gondolkodom, hogy lehet hogy az üzemmérnök-info jobb lett volna :'D

2018. júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%
Az összes eddigi válaszoló téved. Teljesen szándékos a kar részéről az emelés, mert elindult a BProf képzés, és mivel oda is vesznek fel emebereket, akár alacsonyabb pontszámmal is, az infós képzésen most emelhettek ponthatárokat.
2018. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
ők lehet, hogy tévednek, de hogy neked, 6, fogalmad nincs arról, hogyan alakul ki a ponthatár, az biztos.
2018. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 7-esnek üzenném, hogy az egyetemek dönthetnek úgy, hogy a kapacitás alapján számolt pontszámnál magasabb pontszámot húznak meg.

Erre források:

NFTV 39. § (5):

[link]


Felvi:

[link]

"A felsőoktatási intézmények dönthettek úgy, hogy a jogszabályi előírásnál magasabban határozzák meg a hozzájuk jelentkezők számára a minimális ponthatárt. Ebben az esetben az is előfordulhatott, hogy egy adott szakon az intézmény nem használta ki a teljes kapacitását."



Tavaly is 720 helyet írtak ki, és csak 716-ot töltöttek fel, pedig elvileg ha csak a kapacitást veszik figyelembe, akkor a maradék 4-et is feltölthették volna. A karon belül pedig volt egy olyan szándék, hogy a BProf miatt emeljék meg a ponthatárokat, és az alacsonyabb pontszámmal rendelkezők menjenek inkább BProfra. Természetesen biztosat csak akkor fogunk tudni mondani, ha megtudjuk hogy a meghirdetett 720-ból hány helyet töltöttek fel.


Ui.: kösz a lepontozást

2018. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

" és csak 716-ot töltöttek fel, pedig elvileg ha csak a kapacitást veszik figyelembe, akkor a maradék 4-et is feltölthették volna"


És áruld már el nekem, te gyökér, hogy abból a mondjuk 28 emberből, akinek ugyanannyi pontszáma lett, melyiket veszed fel arra a 4 helyre? -.- Istenem, gondolkodjatok már... Azért húznak ponthatárokat, hogy a keretbe beférjenek. Ha egy pontszámmal lejjebb kilógnak a keretből, akkor azokat már nem veszik fel.


Kérdezőnek:

Én ponthatárhúzás előtt néztem a felvételi tárgyakból az érettségi átlagokat az elmúlt évekhez képest... Mindegyik (fizika, matek, infó) emelt és középszinten is 1-2%-al is jobb lett, mint tavaly és korábban. Ráadásul többen is jelentkeztek. Nekem sem lett sokkal a ponthatár fölött a pontszámom, de örültem, mint majom a farkának, mert 400 fölötti ponthatárra számítottam ezek alapján. Ja, gratula a felvételidhez!:)

2018. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
"Természetesen biztosat csak akkor fogunk tudni mondani, ha megtudjuk hogy a meghirdetett 720-ból hány helyet töltöttek fel." - De a lényeg, hogy te kijelentetted rögtön, hogy mindenki más téved, csak Te nem. :)
2018. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!