Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sz. Magda:Abigél Elolvastam a...

Sz. Magda:Abigél Elolvastam a könyvet, de nem minden derült ki számomra. Mi lesz Vitayval (nénikéjével, stb? )? Hol fog lakni? Zsuzsanna most megházasodik, vagy sem? Mi lesz vele? Mik König érzelmei Zsuzsanna iránt? Lejjebb.

Figyelt kérdés
Az ABigél (utolsó) fejezetet nem értem.Mi lesz Micivel, Königgel, Matulával (megszűnik tényleg, soha többé nem látják egymást a lányok? )?
2010. jún. 19. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp ez a lényege, hoyg nem derül ki pontosan...ha érettségihez kell, akkor nem az a lényeg, hogy ki kivel jött össze, hanem h Gina megmenekül.Közben pedig teljesen átalakul az értékrendje, és "felnő", megkomolyodik...olvasd el újra, vagy nézd meg a filmet, mert nagyon nem láttad meg a lényeget :S

König meg teljesen bele van esve

Zsuzsannába, az érzés pedig kölcsönös...

2010. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,nem,nem érettségizek.Tudom,hogy mi történik mikor,csak nem vagyok biztos mindenben,és valami nem igazán egyértelmű.Akkor a fantáziánkra van bízva Zsuzsanna és König kapcsolata.Ugye?
2010. jún. 19. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Kérdésedre válaszolva: Kőnig-Zsuzsanna kapcsolata teljesen egyértelmű. Kőnig szerelmes Zsuzsannába, és az író utal rá, hogy feleségűl is veszi. Ezt teszi az utolsó fejeztben, akkor amikor Mici mongja Zsuzsinak hogy kérje már meg a Kőnig kezét mert ő nem meri...(vagyis Kőnig már megkérte volna a kezét réges-rég csak féltette), aztán másik utalás amikor Kőnig a végén kérdezi Zsuzsit hogy "Mit hitt mért van Micinél?" Erre lehajtja a fejét ugye,(Nem nehéz kitalálni mit hihetett XD) és erre Kőnig azt mondja ezért "Holtáig fog bűnhődni" XD (Ezt feltehetőleg nem szószerint értette, bár nézőpont kérdése XDXDXD)


"Mi lesz Micivel...?" Ha jól emlékszem nincs konkrétan, említve. Szóval, semmi, marad a helyén éli az életét. Gondolom továbbra is segít a háború alatt, amit tud, azután meg éli az életét. Fantázia;)


Kőnig: Mint fentebb írtam, feltehetően feleségűl veszi Zsuzsannát, gondolom a háború alatt folytatja a tevékenységét, utána meg visszamegy tanítani(Bár abban nem vagyok biztos hogy a Matulába, mivel nincs előttem teljesen a könyv, nem emlékszem, de mintha lett volna szabály hogy csak egyedülállók taníthatnak, vagy az csak a diakonisszákra volt érvényes? már nem emlékszem, mindegy)Lényeg a lényeg, túléli a háborút, mivel a könyvben van róla szó, hogy Gina évekkel később is tartja vele a kapcsolatot, legalábbis beszélgetnek a múltról az tuti.


Matula: Jelenleg működnek az iskolák, nem? Arról volt szó, hogy az ÖSSZES iskolát bezárják, de mivel jelenleg van suli, feltételezem a háború befejeztével (vagy még előbb, nem tudom) újra megnyitották őket XD És ha jól emlékszem a könyvben valahol az van írva Gina visszament a Matulába, miután elmúlt a zűr és végűl ott érettségizet le, vagyis találkozik még velük. A könyvben valahol említ valamit,(neked kéne tudnod, te olvastad frissen :P) hogy tűz üt ki, vagy bombát dobnak az eggyik szárnyra, nem emlékszem pontosan, de ha minden igaz, nem ég le teljesen, de Erzsébet(az öregebbik "testvér") meghal :(.


Vitay: Az apját megölik a németek, de nem mond nekik semmit. Mert ugye, azért kellett volna nekik Gina, hogy megzsarolják az apját, de hát, ugye megszökött így szegény apja nyugodt szívvel halhatott meg :(. Miután elmenekül, gondolom bujtatják egy darabig, aztán mivel tulajdonképpen rá személyesen senki nem vadászott, csak túsznak kellett volna, gondolom kb 1 év múlva, amikor vége a háborunak folytatja az életét, visszamegy a Matulába leérettségizik, utána meg éli az életét, ha jól emlékszem említik, hogy gyerekei is lesznek.


Az ilyenek, hogy "hol fog lakni?" már részlet kérdés, a fantáziádra van bízva. Több helyen olvastam, hogy lezáratlan meg ilyenek, de szerintem inkább csak az a probléma, hogy egy csomóan nem figyeltek miközben olvasták (én összvisz 1X olvsatam és összeállt a kép).

Ráadásúl az hogy mi lesz utána, az már egy másik történet.

Tehát, ilyenek, hogy Kőnig-Gina kapcsolata utána (feltehetőleg a legnagyobb tisztelettel fog vele viselkedni :D), Kőnig-Zsuzsi kapcsolata/házassága, Gina hogyan kezd neki a nagybetüs életnek, mit fog dolgozni, hogy találkozik a leendő férjével, már egy másik történet... De, ha belegondolsz, tényleg. Elvégre az a címe "Abigél" szóval én teljesen helyénvalónak tartom, hogy azzal fejeződik be, hogy kiderűl ki Abigél.(Én is így felyeztem volna be) A végére minden rejtély megoldódott, minden tisztázódott, ami ezután jön, már más helyzet, Gina is máshogy áll majd a dolgokhoz stb....


Remélem segítettem :)

2010. jún. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok...most olvasom vissza és idegesítően sok a szóismétlésem. Bocsi, nem figyeltem, csak írtam. :(
2010. jún. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Semmi gond,velem is van ilyen.Köszi a segítséget!!!!!!:):):):):):):):)
2010. jún. 21. 10:08
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Én is igy gondolom hogy hülyén van vége az Abigélnek va az interneten folytatása itt a cim

www.visszaamatulaba.uw.hu

igy sokkal érdekesebb és érthetöbb a regény talán filmen is meglesz .

2011. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az írónő leírja, hogy Gina egy év múlva visszamegy a Matulába. Kőnig is ott lesz... házasok is taníthatnak, csak ne költözzenek el az intézményből. Tehát összeházasodnak Zsuzsannával.

Kalmár meghal... ahogy Erzsébet testvér is. Ezt is leírja a könyv...

Mici is éli tovább az életét.

Ginának lesznek majd gyerekei is, ezt is írja...:)

Remélem, tudtam segíteni.

2013. dec. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A tábornokot kivégzik 44 márciusában, de nem mond semmit. Kőnig és Zsuzsanna valószínűleg összeházasodnak, és akkor kiköltöznek az iskolából - csak egyedülállóak lakhatnak a Matulában.

Gina 45 március végén, pont egy évvel azután hogy megszökött, visszatér a Matulába és ott érettségizik le 48-ban.

Kalmár elesik a Kárpátoknál, Erzsébet bent ég a Matula keleti szárnyában amikor a könyvtárat próbálja menteni, Aradi elpusztul a bombázás során.

Gina férjhez fog menni és gyerekei is lesznek (legalább egy lánya lesz), de tartja a kapcsolatot Kőniggel és valamilyen szinten Mrázzal is.



DE!


1948 szeptemberétől, tehát miután Gináék leérettségiztek, bezárták az egyházi iskolákat, szal valószínűleg a rendszerváltásig a Matula nem működött iskolaként, max állami iskolaként - szegény Torma Gedeon :(

2015. jún. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!