Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki csóróként...

Van itt olyan, aki csóróként egyetemista?

Figyelt kérdés
Felvettek egyetemre (juhú), viszont a szüleim nem keresnek sokat. Anyám azt hiszem, 80.000, apám meg 140.000 körül keres. Ebből sok elmegy a számlákra, kajára, stb. Szerencsére nem Budapestre vettek fel, kolis leszek, de még így is húzós. A koli 10.000-17.000 körül lesz, attól függ, hova vesznek fel. Ezen kívül még a kaja, bár ez nem tudom, mennyibe fog kerülni. Középsuliban is kolis voltam, akkor havi 25-öt vittem el kajára, a hétvégéket leszámítva, mert ugye itthon voltam. Nagyon félek, hogy nem találok majd diákmelót hétvégére. Diákhitel kizárva. Valaki, aki hasonló helyzetben van, tud nyilatkozni, 7-ből hány nap eszik vajas zsemlét? (:
2018. júl. 26. 22:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%

Ha a diákhitel sem opció akkor nincs mese, dolgozni kell. Ez pár szak mellett nagyon húzós, például orvosi, náhány mérnöki nellett elképesztő erő és kitartás kell hozzá. De mindig megoldható ha nagyon akarod és odateszed magad.

Miért fogsz keveset keresni? Milyen szakra jelentkeztél?

2018. júl. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%
És arra nem gondoltál hogy mellette elvégezz valami képzést is amivel a festészet mellett tudsz jobban kereseni?
2018. júl. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Egyébként nem a munkával, mint olyannal van a probléma, hanem hogy nem fogok találni. A legtöbb diákmunka megadott óraszámú, és ha olyan órarendem lesz, félek, nem tudom majd teljesíteni. Plusz, mivel nem Budapest, nagyon korlátozottak a lehetőségeim.


Másik szakra nem gondoltam, mert nem tudom, mit végezhetnék még el, amit szeretnék csinálni és jól fizet. Ilyenek szóba jöhetnek, hogy keramikus, grafikus, de ezek sem a top 5 jól bérezett munkák közé tartoznak sajnos. És nagyon ritka, hogy diákokat felvesznek ilyen helyre.

2018. júl. 26. 23:26
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen fogsz tanulni?
2018. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, ott.
2018. júl. 26. 23:30
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az órarendje mindenkinek izés, ezt tudják a diákmunkát adó cégek is, és figyelembe veszik. Lesz azért lehetőség találnod valamit.
2018. júl. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!