Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemre kozepmatek kell?

Orvosi egyetemre kozepmatek kell?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Emelt biosz + emelt kémia/fizika a követelmém,
2018. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Követelmény nem kér többet közép mateknál ha így értetted az kell e. És ha közép matek szinttel mész oda is boldogulsz a matekkal
2018. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ugyertem:) hogy eleg szenvedos nekem a matek:/ es most hallottam ezt

Nem szeretnem kozepszinten ..

2018. júl. 26. 22:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem? :)
2018. júl. 26. 22:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat középszintem mindenképp kell egy matek erettsegi de azt ossze tudod hozni.Viszont azert 2 emelt kell minel jobb eredmennyel+ a tobbi is 4-5 nek kell lennie a pontokbol kiindulva.A felvi.hu ezeket tudod nezegetni
2018. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Duplázással elég ha csak a 2 emelt nagyon jó, így a többi tantárgy nem számít
2018. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kémiában is van elég sok számolás, egy szinten ahhoz is kell matek, illetve ha nem azt hanem a fizikát választod, abban is. Azokban mennek az emelt számolások?

És természetesen közép matek az kell, de az tényleg nagyon egyszerű nég ha nehezen is megy, egy kettes lazán meglesz. Azért szerintem vegyél plusz órákat belőle és próbáld magad felhozni matekból, különben egyetemen nagyon szenvedni fogsz

2018. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat:)


Duplázással elég ha csak a 2 emelt nagyon jó, így a többi tantárgy nem számít


Ezt hogy erted?:/

2018. júl. 27. 00:39
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Tudod hogy hogyan lehet felvételi pontokat számolni?

2 lehetőség van: 1. Amikor a tanulmányi pontokat is figyelembe veszik. Ez annyit tesz, hogy nézik az utolsó 2 év év végi jegyeit (magyar nyelv és irodalom, matek, 1 természettudományos tárgy, történelem és idegen nyelv) (ez max. 100 pont), illetve az érettségi százalékok átlagát nézik ( ez is max. 100 pont, ez eddig ugye 200 pont) + 2 érettségi százaléka (jelen esetben biosz + fizika/kémia emelt), ez 200 pont max., ezt 2 100%-os érettségivel érheted el. ha mondjuk az egyik 80%, a másik 90%, akkor pedig 170 (80+90) pontot kapnál a 200-ból

A 2. opció a duplázás, amikor a 2 tárgy százalékát megduplázázzák, tehát a bioszt és a fizikát vagy kémiát.

Ha itt is példának a 80%-ot és 90%-ot vesszük, akkor a 170 pontot megduplázzák, így 340 pontod lenne.

Ebben az esetben a többi (tanulmányi pont, matek, magyar, töri és idegen nyelv érettségi) teljesen "elhanyagolható", mert ugye nem számít, csak a 2 érettségi tárgyat nézik, ami a szakhoz kell.

A plusz pontok mindkettőhöz hozzájönnek még. Az orvosin ugye 2 emelt kell, tehát ezért kapásból jár a 100 plusz pont.

Így jöhet ki max. 500 pont.

Remélem érthető, picit nehéz így elmagyarázni. De nem olyan bonyolult a dolog, az e-felvétli meg amúgy is a kedvezőbbet nézi (tehát aminél magasabb pontot érsz el)

Hanyadikos vagy amúgy?

2018. júl. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs matek érettségim, mégis elvégeztem az orvosit :)
2018. júl. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!