Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék jelentkezni jövőre...

Szeretnék jelentkezni jövőre egyetemre, csak ahhoz 1-2 tantárgyból újra kéne érettségizzek, mit gondoltok,9-10 hónapom van ennyi idő alatt fel tudok készülni önerőből? ( magyar-angol)

Figyelt kérdés

2018. júl. 22. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Középszintre igen, emeltre nem hiszem. Bár nyilván függ attól, most milyen szinten vagy, milyen képességű vagy, mennyi időt/energiát tudsz erre fordítani... etc.
2018. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez sok dologtól függ.

Emelt vagy közép? Középre simán, bár az angol kérdéses, ha jó eredményt szeretnél.


Tanárral vagy nélküle?


Mennyi időd van rá naponta?

2018. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, most néztem hogy egyedül szeretnél.:)

A jelenlegi tudásod milyen?

2018. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A jelenlegi tudásodtól függ és attól, hogy milyen szinten szeretnél érettségizni a tantárgyakból, illetve mennyi időt tudsz rászánni. Ha már van érettségid, akkor gondolom nem nulláról kezded, legalábbis a magyart biztos nem, mert az kötelező (de gondolom az angolt sem úgy szeretnél, hogy most még semmit sem tudsz belőle). Bár azt nem tudom, hogy mikor érettségiztél és mennyire friss.


A magyar közép nem egy nagy dolog, szerintem az a legjobb, ha a korábbi feladatsorokat megoldod (mi is így készültünk rá a suliban). A szövegértést csak gyakorolni kell és úgy bele lehet jönni (bár szerintem könnyű pontot veszíteni, mert ott konkrétan meg van határozva a megoldókulcsban, hogy mit lehet elfogadni). A szövegalkotás pedig szintén gyakorlás kérdése, csak ott meg kell tanulni azt is, hogy mit hogyan kell felépíteni és mik a szempontok pl. hivatalos levél, novella elemzés, érvelés. Ehhez mondjuk jól jöhet egy tanár vagy valaki, aki tud segíteni gyakorolni és kijavítja a hibákat, segít. A szóbelire pedig csak meg kell tanulni a tételeket (max. gyakorlati feladatok lehetnek, de azt is csak gyakorolni kell). Az emeltről nem tudok semmit, az nem tudom, hogy milyen és hogyan célszerű rá készülni.


Az angol az szerintem közép és emelt szinten sem durva, de ez attól is függ, hogy mennyire megy a nyelv és milyen szinten vagy. Ha minden megy, csak gyakorlás kell, akkor az a legegyszerűbb, ha megcsinálod az előző évi feladatsorokat (én is így készültem fel egyedül az emeltre). Az olvasásértést, hallásértést szerintem egyedül is lehet gyakorolni és max. a nyelvhelyességhez, íráskészséghez, szóbelihez kellhet segítség.

2018. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3 éve érettségiztem, azt is kettesre, ezért szeretnék újra, naponta 1-2 órát tudok rá fordítani.
2018. júl. 23. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az bőven elég lesz akkor.:)

Az angol szóbeli lehet csak kérdéses, ha tanár nélkül akarod, nem tudom milyen szinten vagy most. Az eddigi feladatsorokat csináld meg, magyarból sok gyakorlással könnyű szép eredményt elérni. Angolból a típusfeladatokat kell begyakorolni, de nyilván kell egy nyelvtan és szókincs is hozzá.:)

2018. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!