Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közvetlenül beiratkozáskor át...

Közvetlenül beiratkozáskor át lehet jelentkezni másik szakra egyetemen, ha megfelelek a felvételi kritériumoknak és ponszámoknak?

Figyelt kérdés

Felvételiztem mérnök informatikus képzésre és biológiára is két külön városban. Mérnök informatikusira nem vettek fel, mert ott nagyon magas volt a pontszám, viszont a szegedi biológiára igen.


Lehet olyat csinálni szegeden, hogy biológiáról mérnök informatikára átjelentkezzek rögtön az elején, vagy hol felvegyem párhuzamos képzésnek rögtön?


2018. júl. 27. 15:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szabválok között is csekkoltam, és ott sem adja ki más szakok kötelező tárgyait. Azt már nem tudom, hogy a TO elintézné-e neked, hogy felvehesd őket mégis, de egy próbát mindenképpen megér. Bár én a helyedben még a beiratkozás előtt megérdeklődném.
2018. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Most már látom én is a Neptunban, hogy nem jelenik meg szabadon választhatóként csak úgy más szak tárgya.


TO lesz ebből. Rémlik az is, mintha a Moduloban lenne esetleg egy külön tárgyfelvételi pont is ilyen esetekre?

2018. júl. 28. 09:08
 13/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bizonyos tárgyakat felvehetsz, de te most tulajdonképpen azt képzeled, hogy majd egyszerre csinálod a full mérnök-infót és bioszt két félévig, hogy aztán átjelentkezhess csúszás nélkül? Az nem fog menni, rengeteg ütközés lesz a kötelező gyakorlatokkal, a 2. félévben a ráépülős tárgyakat nem fogod tudni felvenni, ha akár csak egyetlen tárggyal is csúszol stb. Jobb lenne újrafelvételizned a vágyott szakodra inkább. Nálunk (orvosi) egyszer csinálta meg valaki, hogy elkezdte a gyógyszerészetet vagy fogorvosit, már nem tudom, de közben vendéghallgatóként felvette az általános orvosi kötelező tárgyait is, és első év után csúszás nélkül átkerült az orvosira átjelentkezéssel. Ez annyira kiakasztotta a tanárokat, hogy ki is iktatták ezt a kiskaput azóta.
2018. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Dehogy akarok én mindent felvenni egyszerre:D Elvetelmült nem vagyok.


Szeretnék egy egy infós tárgyat, pl programozást felvenni. Bioinformatikát akarok végül csinálni, csak olvastam, h külön külön annyira nem jó, h vki csak infót, vagy csak biológiát tanulna, mert az olyan feles megoldás. Egyszerűbbnek tűnik felvenni a másik szakról pár tárgyat, és részben hozzátanulni.

2018. júl. 28. 11:44
 15/15 A kérdező kommentje:

Fentebb hülyeséget írtam, bocsánat.


Szóval amit akartam írni, bionika szaknak nem mondták, sokan, h lenne érelme, mert nem lehet ott tanulni rendesen csak félig meddig infót vagy biológiát, ezért javasolták nekem a csak biosz vagy csak infó alapot.

2018. júl. 28. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!