Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jelentkeztek idén olyan...

Miért jelentkeztek idén olyan kevesen Szegedre továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Most néztem pótfelvételi jelentkezési lehetőségeket, és meglepődtem, hogy Szegeden milyen sok szakot nem tudtak feltölteni jelentkezőkkel.


Pár évet visszanézve sokkal több szak maradt idén feltöltetlenül. Miért lett ilyen népszerűtlen Szeged?


2018. júl. 28. 09:05
 1/8 anonim válasza:
24%
Valószínűleg politikai tényezők (határmenti város), de a kézenfekvőbb az, hogy nagyon messze van bármitől. Ez legalábbis az én véleményem, egyáltalán nem biztos.
2018. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Budapest centrikus országunk van, és a legnagyobb egyetemek nagyrésze itt van. A munkáltatók is jobban szeretik a nagyobb egyetemeken szerzett diplomákat (ELTE, BME, BGE, SOTE, stb..) mint a vidékieket, legalábbis szintén itt Budapesten. A fővárosban a fizetések is nagyobbak, ennek reményében is jelentkeznek inkább a "komolyabb" egyetemekre.
2018. júl. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt érteném, hogy Szegedre alapból, általánosságban miért jelentkeznének kevesebben, mint egy budapesti egyetemre.

De a távolság nem ok arra, hogy az elmúlt 2-3 év alatt egyre több szak marad feltöltetlenül pótjelentkezési időszakig.

A távolsága Budapesttől állandó maradt az elmúlt 2-3 év elatt.


Nagynak meg bőven van olyan nagy mint egy BG(F)E.

2018. júl. 28. 09:20
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

#2: nem feltétlenül. Az orvosképzés, pedagógusképzés elismerten jó Szegeden! Ahogy a gazdasági szakok is. Egyedül a műszaki területen vannak kissé lemaradva.


Szegednek Budapesttel szemben mindig is előnye volt az olcsóbb lakhatás, és a város szépsége. Na meg a fiataloknak szóló programok, igazi diákváros.

Na mármost idén pont ezt húzta keresztbe a városvezetés!

Illetve a lakhatás is drágább lett.


De nem hinném, hogy annyival kevesebben jelentkeztek volna. Szerintem inkább férőhely lett több kiírva, hogy bátrabban jelentkezzenek! Bár nem ismerem a számadatokat, de Szeged az Szeged. ;)

2018. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár volt, aki lepontozott... Ezt a cikket most találtam:


[link]

2018. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom a #2 válaszoló honnan szülte ezeket az infókat. Visszakerestem az SZTE felvételi statisztikáit 2012-ig visszamenőleg, csak pár száz fős kilengés van - és nem csökkenő tendencia a jellemző. Sőt, a várható külföldi hallgatókkal együtt az idei évben a legmagasabb a felvettek száma.


Másrészről ez a Budapest vs vidék...én még egy munkaadóval se találkoztam, akinek ez releváns tényező lenne. És ha logikusan átgondolod, akkor miért is lenne releváns? Nagyon sok területen nem a budapesti egyetemek kiemelkedőek - hiszen az oktatás minősége nem attól függ, hogy az épület a fővárosban van vagy sem.


"A fővárosban a fizetések is nagyobbak, ennek reményében is jelentkeznek inkább a "komolyabb" egyetemekre." - Az egyetemen tanul az ember, nem dolgozik. Ösztöndíjak mindenhol ugyanolyan gyengék. Diákmunkák csak épphogy fizetnek jobbak. Miközben az albérletárak jelentősen magasabbak (még a teljes munkaidős fizetésekhez képest is).


Nem Budapestet szeretném lehurrogni, csak egyszerűen be kéne látni, hogy nem a világ közepe (főleg nem minden embernek).

2018. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, hogy a felvehető hallgatók számát növelték!
2018. júl. 28. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én lenézett ttik-s szakra járok de 5 éve még 150-en simán voltunk most néztem az egész országban vagy 200-am adtál be a szakra.. :)
2018. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!