Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes Magyarországon továbbt...

Érdemes Magyarországon továbbtanulni (felsőoktatás)?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, megéri-e határon túli magyarként Magyarországon folytatnom tanulmányaimat? Az utóbbi időben a média és a közvélemény elég negatív színben tünteti fel a magyar oktatási rendszert. Ti hogy tapasztaljátok/látjátok a helyzetet?

2018. jún. 19. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Orvosi-mérnök-közgazdász-jogász szakon mindenképp, a többi kérdéses.
2018. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
közgazdász? :D haha lol
2018. jún. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak az egészségügyi vonatkozásait tekintjük a kérdésednek, akkor sem. Egyébként pláne!
2018. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kategóriát ne vegyétek figyelembe :D véletlen
2018. jún. 19. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Rendes közgazdász szakon (Pénzügyi elemző vagy alkalmazott kőzgáz) igenis megéri tanulni ;). Az ilyen HR meg GM gazdasági szakok valóban nem jók.
2018. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vesd össze a saját országod egyetemeit és képzéseit a magyar lehetőségekkel. A felvi.hu-n minden informácót megtalálsz, tájékoztatót, egyetemeket, szakokat és leírásokat stb. Illetve az egyetemek oldalait is érdemes megnézni, mert megtalálhatod a mintatervet, amiből láthatod, hogy konkrétan miből áll a képzés és egyéb információkat pl. ösztöndíjak, programok, külföldi lehetőségek, gyakorlati lehetőségek stb. Gondolom ugyanúgy meg tudod ezt tenni az ottani egyetemekkel is. Összehasonlítod azon szempontok alapján, amiket fontosnak tartasz és utána is tudsz kérdezni hallgatóknál, esetleg el tudsz menni nyíltnapra majd ezek után szerintem már könnyebben döntesz.


Egyébként igen, rengetegen szidják a magyar felsőoktatást és sajnos van is alapja, ugyanakkor én ebből nem csináltam "érdemes vagy nem érdemes" kérdést. Tudtam, hogy tanulni akarok és tudtam mi érdekel, mit szeretnék tanulni, mivel szeretnék foglalkozni és ehhez egyetemet kell végezni, így jelentkeztem és el is kezdtem az egyetemet. Soha nem jutott eszembe az, hogy otthagyom vagy el sem kezdem, mert "milyen sz@&#r","nem jó semmire", "túl sok az elmélet", "a diplomám nem ér majd semmit", "egy szakmával többet lehet keresni" stb. és inkább tanulok egy szakmát, mert azzal mondjuk jobban lehet keresni vagy könnyebb elhelyezkedni... Engem ez érdekel, ezt akartam és most ezt is csinálom és szeretem, ellenkező esetben biztosan bánnám, mert máshoz egyszerűen sosem volt kedvem, affinitásom és emiatt nem tudtam volna elképzelni más alternatívát.

2018. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!