Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor van eltartóm a...

Most akkor van eltartóm a kollégiumi jelentkezésnél, hogy töltsem ki a papírt?

Figyelt kérdés
21 éves leszek, önálló keresettel rendelkezem,de sajnos nem bejelentett munkával kerestem meg. A szüleim elváltak. Anyám hajlandó lenne nyilatkozni róla, hogy nem tart el, de én ugye nem tudom igazolni,hogy honnan származik a jövedelmem. Akkor most írjam be őt eltartónak? Lakhely szerint kapnék kollégiumi szállást,mert csaknem 300km-re lakok az egyetemtől. Azt írták,ha szociális alapon nem jár pont,mert 73000 Ft felett van az egy főre eső jövedelem,akkor az ezzel kapcsolatos dokumentumok kitöltése nem szükséges. Viszont az egy bejelentés alatt lakók jövedelem igazolását kérik...nem értem. Valaki segítene?

2018. júl. 29. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs bejelentett jövedelmed, ami után adót fizetsz, akkor eltartott vagy, és a veled egy lakcímen élők ketesetét kell igazolnod, tehát ha csak anyukád van, akkor az övét, és ha netten vagytok, akkor abból fogják kiszámolni az egy főre jutó jövedelmet.
2018. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ha többen vagyunk (4fő), és abból 2 bejelentett kereső (anya és mamám,aki nyugdíjas), akkor összeadódnak a jövedelmek és úgy értve lesz fejenként?

2018. júl. 29. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!