Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnáziumba vagy Szakközépisko...

Gimnáziumba vagy Szakközépiskolába mennyek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben leszek nyoldadikas és nyakamon a felvételi.Nemtudom még mi érdekel ezért inkább a gimit választanám,de mindenki azt mondja,hogy a szakközép jobb mert ott még egy szakmát is tanulsz.És hogy érettségi után jobb ha szakmát is tanultál.És ezért nemtudom hogy gimibe vagy szakközépbe mennyek.Ti mit javasoltak?A válaszokat előre is köszönöm!

2018. aug. 2. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél egyetemre/fősulira menni akkor inkább gimnázium. Ahhoz nem igazán számít van e szakmád. Szakközépekben sokan vannak, akiket egyáltalán nem érdekel az iskola, a tanulás, sok a tanár is aki már nem is próbálkozik. Ha egy jó gimibe mész, ott azért a legtöbben törekednek hogy bejussanak egyetemre, jó legyen az érettségi, jó esetben senkinek sem az a cél, hogy csak meglegyen. Ez a hozzáállás ösztönzőbb, mint a "csak legyen meg", ami sokszor látható szakközépekben. Tisztelet a kivételnek persze. Ha viszont egyetem nem jöhet szóba szakközéppel jobban járhatsz, mert suli után lesz lehetőséged elhelyezkedni abban a szakmában.
2018. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vigyázni kell, a régi szakközépiskolának ma a szakgimnázium a megfelelője!

Amit ma szakközépnek hívnak az a régi szakmunkásképző intézet ahol nem érettségizel.

2018. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az 1. válaszolónak. Én szakközépben (mostmár szakgimnázium)-ban végeztem, és szóról szóra az volt, amit az 1-es leírt. Egyedül én mentem egyetemre az egész osztályból, viszont az emelt érettségire önszorgalomból készültem fel, mert a tanárok semmibe se segítettek és tényleg úgy álltak az osztályhoz, mint egy csürhéhez.


Annyi előnye volt, hogyha nem mentem volna egyetemre, akkor a 2 év helyett csak 1 éves lett volna az OKJ-s tanfolyam (mert kötelező érettségizni abból, amilyen szakon vagy) és az megadja az 1.évet az okj-ből. DE szakmát NEM kapsz!!! Úgyhogy mindenképp gimnáziumot javasolok, én is gimibe mennék ha ezzel a tudással a bírtokomba ismét továbbtanulás előtt állnék 14 évesen.

2018. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a Pesti Barnabás Szakközépiskolában tettem érettségi-képesítő vizsgát élelmiszer-analitikus szakon, akkor az még érettségit és szakmát is adott, ma a szakgimnázium felel meg ennek, de szakmát nem ad, az egyetemi felvételre pedig nem készít fel rendesen, így semmire sem jó.


Annak idején az szakközépiskolai érettségi-képesítő bizonyítvány szakirányú továbbtanulásnál (Élelmiszeripari Kar) előny volt, nem szakirányúnál pedig hátrány. Azonban az tény volt már akkor is, hogy 2 analitikus osztályból (60-70 ember) csak 6-t tudott továbbtanulni.

2018. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha teheted gimibe menj. Még utána is tudsz szakmát tanulni ha leérettségiztél.
2018. aug. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mennyek? Én azt javaslom, hogy ezzel a helyesírással ne célozz meg gimnáziumot, mert max. egy gyengébe jutnál be, és akkor már inkább egy erős szakközép. Viccen kívül.
2018. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!