Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy introvertált lánynak...

Egy introvertált lánynak mennyire tanácsos a kollégium?

Figyelt kérdés
Utolsó évem fogom megkezdeni gimiben, és utána egyetemre szeretnék járni. A gimim a belvárosban van, és valahol a környéken szeretnék egyetemre menni. A mostani lakóhelyünktől 1óra 15percbe fáj kb. az utazás, amit már egyébként teljes mértékben megszoktam, de egyetemre gondoltam a kolin is, mert szeretnék változtatni az életemen. A bökkenő viszont az, hogy egy introvertált lány vagyok,tehát nem vagyok mindenkivel iszonyatosan közvetlen, és rögtön bárkire puszipajtiként nem tekintek. Barátaim vannak,és én is könnyen megnyílok idegenek előtt,de csak akkor ha látom, hogy normális,tényleg rendes emberek. Így könnyen összebarátkozom idegenekkel akár 1 nap alatt, és én is tudok közvetlen lenni,ha látom hogy olyan ember. A koliban viszont attól félek, hogy olyan emberek is lesznek, ne adj isten szobatársak, akik rendkívül hangosak/feltűnési viszketegségük van/felszínesek/közönségesek.Ezek az emberek azok akiktől szeretnék jó távol maradni, mert nagyon nem az én világom, és nagyon könnyen ideges leszek tőlük. Emiatt tartózkodnék a koltiol,mert biztosan sok ilyen ember is lesz, és amint mondtam már ezektől fel áll a szőr a hátamon.Kicsit úgy képzeljétek el,ha ti is az osztály annak a felében vagytok akik mélyebb, őszintébb kapcsolatban vannak a barátaikkal,nyíltak egymással, és nem beszélik ki a másikat a háta mögött. És van a másik klikk akik meg rettentően felszínesek,a lényeg az iphone X,a jó ribi csajok/fuckboyok meg megy a hypebeastelés.Na és akkor most képzeljétek el, hogy valamelyik ilyen lesz a szobatársad.
2018. aug. 5. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább ambivertált személyiség volnék, de nekem abszolút nem vészes a kollégium. Sok helyen magad választhatod meg a szobatársa(i)d, cserélni bármikor lehet, úgyhogy ilyesmin tényleg ne múljon a koli téma. Persze kifoghatsz egy idegesítő alakot, mert hát minden benne van a pakliban, de nem olyanokat, amilyenekre gondolsz - a pénzesek amúgy is albérletbe mennek. Amúgy ha valami gondod van az illetővel, akkor légy bátor, nyisd ki a szád, és magyarázd el neki, hogy neked ez meg ez a problémád, te is emberből vagy, ő is, meg fogja érteni a legtöbb esetben, mert hát koliba végtére is főleg azzal a tudattal jelentkezik az illető, hogy másokkal fog együtt élni, ergo alkalmazkodni kell az egy légtérben lévőkkel. Lényeg a lényeg, ha probléma van, akkor meg kell oldani, nem pedig azon kattogni, hogy vágjam ki a másikat az ablakon. :D
2018. aug. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Megpróbálod aztán ha nem tetszik félév végén ott lehet hagyni. De ha ilyen beképzelt és lenéző vagy azért nehéz lesz.
2018. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántani akarlak, csak egy jó tanácsot írok. Ne kategorizáld be ismeretlenül az embereket és ne ítélkezz felettük, ne nézz le senkit. Én is hozzád hasonlóan introvertált vagyok, nem haverkodok folyamatosan idegenekkel, én is így mentem koliba két éve. Volt már mindenféle szobatársam azóta, többféle korú, nemzetiségű, stílusú lánnyal laktam együtt és egyikükkel sem volt problémám, mert normálisan álltam hozzájuk, nem szóltam le őket amiatt, hogy ők mondjuk hetente bulizni jártak, én meg nem szeretek bulizni, nem zavart, ha nekik hetente más pasijuk volt vagy a szobában kibeszéltek másokat, mert semmi közöm hozzá, ha valamit nem tartok helyesnek, abban egyszerűen nem veszek részt. Eddig mindegyik szobatársammal megértettük egymást, ha más közös nem is volt bennünk, legalább a suliról, tanárokról, közös ismerősökről el tudtunk beszélgetni. Nem muszáj puszipajtinak lenni a szobatársakkal, a legtöbbször mi is csak köszöntünk egymásnak, egyébként mindenki csinálta a dolgát, csak néha beszélgettünk. Attól, hogy kolis vagy még nem kell olyan emberekkel barátkozni, akik nem szimpatikusak, de (szerintem) a felnőtt élethez hozzátartozik, hogy képes legyél emberként viszonyulni ahhoz is, aki esetleg nem szimpatikus és egy semleges viszonyt ki tudj vele alakítani az egymásra fröcsögés, gyűlölködés és egymás kölcsönös lenézése helyett.
2018. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!