Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol nélkül lehet menedzsment...

Angol nélkül lehet menedzsmentre menni vagy marketingre?

Figyelt kérdés
Valójában régóta érdekel ez viszont annyira nagyon jól nem megy az angol és láttam olyan egyetemet ahol magyar nyelven fut a képzés ez mit jelent? De ha nagyon szükséges lesz akkor elmegyek angol órára pluszba. Mindenképp pénzügy,marketing,manadzsemnet érdekel. Előre is köszi a válaszokat.

2018. aug. 5. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, érdemes lenne inkább megnézni az egyetemi órákat és elvárásokat a konkrét szaknál. Én gazdálkodási és menedzsment szakirányon tanulok, nálunk van 2 kritériumtantárgy, tisztán angolul mindkettő, esetleg azokat mentik fel, akiknek problémát jelent (betegség miatt az angol elsajátítása) A gazdasági világ pont az a szakirány, ahol kell az angol, és nem csak az angol, annyi nem is elég, kell még minimum egy idegennyelvi ismeret.
2018. aug. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
El tudod végezni az egyetemet angol nélkül, nálunk (SZTE) pl. nincsenek kötelezően idegen nyelven kurzusok, a nyelvi kurzusokat pedig bármelyik nyelven teljesítheted (amit indítanak). Az más kérdés, hogy egy legalább középfokú angol nyelvtudás nélkül eléggé szűkre szabottak lesznek az esélyeid.
2018. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetemen van magyar nyelvű képzés, az angol nyelvű képzés az opcionális, és nincs minden helyen.


Viszont angol és nyelvek nélkül maximum munkanélküli közgazdász leszel, szóval végig kéne gondolni ezt a döntést, vagy rágyúrni akkor tényleg a nyelvekre.

2018. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha magyar nyelvű képzésre jelentkezel, akkor az azt jelenti, hogy magyarul tanulsz, tehát magyar nyelven lesznek majd az órák. Én nem gazdasági szakon tanulok, szóval vannak, akik nálam sokkal jobban tudják, hogy mi a helyzet, viszont szerintem a legtöbb egyetem azért kell tanulni legalább egy idegen nyelvet, hiszen a diplomához is kell nyelvvizsga. Ugyanakkor ennek nem feltétlenül kell angolnak lennie. Például az egyik barátnőm németet tanul marketingen, de szerintem nagyobb egyetemeken több nyelv közül is lehet választani. Mindenesetre szokta mondogatni, hogy bánja, hogy nem tud angolul, mert csomó angol nyelvű forrást ajánlanak, sokszor a tanárok is angol nyelvű cikkeket, ábrákat mutogatnak és ő azokat nem igazán érti. Szóval az angol azért jól jön, mert az egy világnyelv.
2018. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Angol nélkül el se indulj sehova.

Az angolnak kell lennie a 2. anyanyelvednek.

Egyetemeken is követelmény a diploma átvételéhez 1 nyelvvizsga.

Nem tudom,hogy van-e másik nyelvből nyelvvizsgád,de angol tudás nélkül nagyon nehéz lesz.

2018. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!