Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdalkodas menedzsment...

Gazdalkodas menedzsment nappali alapkepzes: milyen fuzeteket vegyek? Valamint mik azok a dolgok amiket feltetlenul szerezzek be?

Figyelt kérdés

Szeptemberbe kezdem meg tanulmanyaimat gazdmen alapszakon.

1.Mit tanacsoltok, mit szerezzek be ami hasznos lehet/szukseges lesz?pl. XY fajta szamologep, nyomtato, egyeb eszkozok es/vagy hasznos dolgok?

2. Milyen fuzeteket vegyek? A4es spiralokat kulon, minden targyra? Vagy ilyen extra vastag fuzettombot amibe tobb targyat is tudok vezetni, vagy esetleg lefuzheto laposat?

Illetve: milyenek legyenek ezek a fuzetek? Negyzetracs, vonalas, sima?

Oraim:kozgazdasagtan matematikai alapjai, gazdasagi jog,makrookonomia, gazdasagi jog, EU unios ismeretek, uzleti elet tarsadalmi osszefuggesei, pszichologia, angol nyelv


Valamint szivesen fogadok barmilyen jo tanacsot, figyelmeztetest, hasznos infot leendo egyetemistakent.


Elore is nagyon koszonom a valaszotokat.



2018. aug. 5. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pannonra jössz? :D


Számológépből nem kell extrát venni, ha volt a gimiben azt használhatod továbbra is.


Kozgazdasagtan matematikai alapjai: gyakra négyzetrácsos spirál füzetet szerezz, előadáson vegyesen van az elmélet és gyakorlat. Vezetheted a 2-t egybe, de én az elméletet sima lapokra írtam és külön gyűjtöttem egy mappába a lapokat aztán otthon összetűztem őket. Nekem ez így volt átlátható. Hasznos tipp: előadásra vigyél kávét. Sokat.



Gazdasagi jog: a legtöbb órai dia fenn lesz moodlen, ezeket nyomtasd ki és elég azt kiegészíteni.


Makrookonomia: ez is előre fenn lesz és kiegészítheted. Lesznek feladatok amikhez jó külön lapokat vinni és én bugyiba gyűjtöttem témakörönként. Felesleges külön füzet ha kinyomtatod az órai anyagot.


Gazdasagi jog: ezt mát egyszer írtad, nem emlékszem fejből mivel keverheted :D


EU unios ismeretek: nekem más tartotta még akkor könyv kellett meg egy vonalas füet, a jelenlegi tanárt ismerve szerintem ez is olyan lesz ahol ki tudod előre nyimtatni az agyagot. Meg ha jól tippelem hogy PE-re jössz, de túlságosan stimmelnek az órák nevei :D


Uzleti elet tarsadalmi osszefuggesei: nyomtatós


pszichologia: nem ismerem a jelenlegi tanárt, de egy vonalas füzet elég volt.


angol nyelv: vonalas füzet meg egy szótár füzet hasznos mellé.

2018. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszod, nagyon hasznos volt! :D igeeen a Pannonra megyek

Uzleti kommunikaciot felejtettem ki :D

2018. aug. 5. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen :)


Üzleti kom.-ra bőven elég egy vonalas füzet, de nincs olyan sok anyag úgyhogy az is jó ha csak lapokat viszel. Egy része gyakorlat ott jegyzetelni se kell. Mivel első szemeszterben a matek és angol kivételével az elmélet nagy része fenn lesz neten elég ha veszel egy csomag nyomtatós papírt meg hozzá bugyikat, mappát és úgy gyűjtöd az anyagot. Az ilyen vastag spirál is jó ami részekre van osztva, én csak azért szoktam a lapokat vinni mert akkor tárgyon belül is a témaköröket külön tudom szedni és a nyomtatott részhez hozzárakom a kiegészítéseket és a megoldott feladatokat.


De majd kitapasztalod neked hogy jó, első évben én is vettem egy csomó füzetet de a legtöbb félig se telt be, voltak tárgyak (pl problémamegoldás gyakorlata) ahol össz vissz a követelményt írtam csak fel mást nem is jegyzeteltem bele.

2018. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első kézből tudok neked erről a szakról mondani dolgokat, mivel én is a Pannonra járok, bár nem ezen a szakon kezdtem meg a tanulmányaim hanem egy másik GTK-s szakon, de már erre járok, átjelentkeztem :D


Közgazdaság matematikai alapjai: 1db kockás füzet, elméletre nem kell bejárni szerintem, és gyakorlatra pedig a Krasznai Beához érdemes bejárni (mivel nincs katalógus, akkor is bemehetsz, ha amúgy nem hozzá vagy beosztva).


Gazdasági jogon diák vannak, és fel is lesznek töltve, akár már én is át tudnám küldeni, a vizsga pedig feleletválasztós, pofon egyszerű, én be sem jártam.


Makroökonómia: elméletre nem feltétlen kell bejárni, gyakorlatra annál inkább, feleletválasztós ZH lesz, de az utolsó órán megoldtok egy minta ZH-t, az alapján pedig full meg lehet csinálni a rendeset is, mert ugyan azok lesznek a számolások csak más számokkal, és az elméleti kérdések egy része is visszajön, a többit meg be tippeled :D


Angolra nekem nem kellett bejárnom, hallottak alapján sima füzet, esetleg szótár.


EU: ha jól tudom kifejtős elméleti tantárgy, találkozni fogunk rajta, mert nekem nem volt ilyen tárgyam az előző szakomon, de nekem ezt mesélték róla :) Ugyan ez van az üzleti összefüggésesről is a hallottak alapján, és ott is fogunk találkozni :D :D


Pszichológia: oda sem jártam be, egy beadandó kell majd egy cikkről meg egy elemzés a kedvenc dalodról, ha szerencséd van erre már megkapod a 4-5-öt, ha nem akkor vizsgán 4-5 csoportokban lesztek, lesz egy témátok, amire lesz 30 percnyi időtök feldolgozni, és használhattok internetet, meg a diákat. Én tavaly a vizsgán láttam először a tanárt :D de 4-es lett a vizsgám.


Üzleti kommunikáció: első fele elmélet lesz, elég a sima vonalas füzet, nekem még meg van az is amiből felkészültem a vizsgára ha jól emlékszem, kb 4 db oldalt írtam ki, 5-ös vizsga, a tárgy másik fele gyakorlat, ami inkább csoportos játék, gyakorlatilag ha bejársz azokra akkor már megkapod azt a jegyet, amit a 6-ik héten írtál ZH-n.


Egyik legkönnyebb tantárgy.


A második félévről is vannak tapasztalataim, meg a 3-ról is lesznek mert azt kezdem meg majd, 1-2 első féléves tárgyat leszámítva, amik az én tantervembe tavaly nem szerepeltek szóval tudok mesélni.. :D


A matekhoz ezt javaslom ha esetleg megakadnál: [link]


én is ebből készültem és átmentem, ha tudod rakasd át magad a Krasznaihoz mert akkor ő is javítja a 2db ZH-t és elnézőbb, de ha nem is tudod magad átrakatni, akkor Kovács Előd is elnéző javításnál, csak szerintem Ő gyorsan halad, de ha előd javít és Krasznainál tanulsz, + a mateking (2500 forint egy félévre) akkor szinte garantált a siker, ahogy nekem is az volt tavaly :D

2018. aug. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Számológépet pedig közgazdaság matek alapjain nem használhatsz, többin igen, első félévbe max makrón lesz rá szükséged:


[link]


én ilyet használok.


nyomtató a második félévben ajánlatos pl a számvitel alapjai miatt is (oda is tudok ajánlani gyakorló oldalt), illetve vállalati gazdaságtan miatt is (oda meg az elméletet tudom majd odaadni vizsgára, mert ZH-ra megkapjátok) :D


nyomtatóból ilyet használok: [link]


remélem tudtam segíteni, ha valami eszembe jut akkor megírom, vagy ha van kérdésed, tedd fel itt, vagy privátban vagy bárhol :)


persze ez vonatkozik a többi Pannonosra is, mert jó sokan gyakoriznak :D

2018. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!!!
2018. aug. 9. 19:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Krasznai tényleg jó, de valamelyik évben már nem tartott gyakot (talán 2016-ban, nem tudom hogy azóta újra van-e). Pozsgainál viszont jobb nem ZH-t írni (vagyis ne ő javítsa) mert elég szőrös szívű tud lenni, viszont jól adja le az anyagot.


Én 2014-ben kezdtem aztán 15-ben váltottam GTK-n belül szóval csak kb-ra tudom az első év tárgyait. Pszichot nekünk más tartotta az tuti, de üzleti-társadalmiból csak tesztes tippelős vizsga volt, de az a tárgy amúgy is elég szervezetlen.


Makroból nem tudtam hogy külön van a gyak, eddig heti 2 előadás volt és azon belül csináltunk feladatokat. De tavaly óta mas tartja lehet azért ilyen. Viszont tényleg a mintaZH és az éles 80%ban ugyanez (itt jelzem második félévben mikro dettó, habár az picit nehezebb tárgy már).

EU-t is más tartotta '16ban mint nekem, taláb Székelyné vette át (nem tudom most ki lesz), de nála könnyű átmenni.


Lehet amúgy Neptunon fenn van már kik lesznek, azért eléggé befolyásolja a dolgokat. Viszont az első szemeszter a matek kivételével nem vészes (majd a második...:D)

2018. aug. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-4 válaszoló vagyok, üzleti kommunikációból tudod mi a vizsga? Jellemezned kell magad meg 5 ember van egy képen és azon 2-őnek a testbeszédét, szóval lehet ijesztgetni fognak belőle /bár tavaly nem ijesztgettek/ de nem kell tőle félni.


Közgáz matekra én nem jártam be az elméletre, bár mondogatta a tanár,hogy fontos de nagyon sokan nem jártunk be és ennek ellenére átmentünk, bár a ZH beugró része tényleg para de nem megoldhatatlan ha a matekinget használod.



ja annyi,hogy angolból van moodle-s beugró, de ne izgulj ha jól tudom nincs tétje. Bár nekem nem kellett írni tavaly. Beiratkozás amúgy az A épületben lesz, (gazdaságtudományi kar ez van rá kirakva) és telibe egyenesen be kell menni. 2-ik nap lesz a szintfelmérő szintén az A épületben csak a második emeleten, őskövület gépeken, néha angolra van állítva a billentyű de át lehet állítani a windows-os csík tehát a tálca szélén, én is bepánikoltam amikor nem működött, jobb ha megelőzöm a te pánikodat. :D


3-ik nap évnyitó amire csak elvileg kötelező a részvétel de én tavaly nem voltam, meg tűzvédelmi napra sem szoktak elmenni, vagy csak úgy,hogy a végén odamennek és felírják magukat, az évzárón meg nincs létszám és ahol nincs az nem kötelező ez egyetemi alapszabály.. :D


Valóban a mikro is hasonló a második félévből, csak 2 ZH van, de ugyan az tartja a gyakot, de második félévről még nem mesélünk, vagy ha akarod akkor én (is) tudok :D /3-ik válaszoló voltam/

2018. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Annyi tétje van a felmerőnek, hogy nem tudja felvenni a szakangolt, ha nem ér el egy bizonyos százalékot (50 vagy 60%, nem emlékszem már) viszont ki lehet váltani a tárgyat ha szakmai közép vagy sima felsőfokú nyelvvizsgát teszel. De akkor sincs semmi ha kövi évben veszi fel, 2017-el kezdődően törölték a ráépülő angol gazdtan I-II-t (más néven szabadon választható idegen nyelvű tárgy lett, közgazdaságtan aspektusai és menedzsment aspektusai talán az új neve - nyelvi kreditet ezzel könnyű összeszedni és az üzleti kom.os tanárnő tartja, szóval nem egy buktatós tárgy).


Igazad van, nem kell előre ijesztegetni a második szemeszterrel, hall elég rémtörténetet majd így is az áltmenről és a számvitel alapjairól. 😄

2018. aug. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sorry, áltmen 3. Szemeszterben lesz. Csak voltak felsőoktatási szakképzések ahol már első szemeszterben volt ez a tárgy, úgyhogy még az első szorgalmi hét előtt elkezdzek szép dolgokat mesélni róla a felsőbb évesek.
2018. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!