Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyáron hogy lehetnék motivált?

Nyáron hogy lehetnék motivált?

Figyelt kérdés

Most biztos sokan hülyének fognak nézni de nem számít.

A lényeg, hogy most nyáron is kellene igazából tanulnom de nehezen megy. Egyetemista vagyok, alapszakon most leszek végzős szeptembertől, mesterszakra szeretnék menni. Oda plusz pontot ér a nyelvvizsga, így elkezdtem rá készülni, nem egész nap, viszont elég nehezen tudom magam rávenni. Szeretnék komplexet, szóval szóbelit meg írásbelit is, így nehezebb, ráadásul felsőfokról lenne szó. Mivel erre pár hónapba akkor is beletellik felkészülni, ezért kezdtem el most nyáron. A másik, hogy már a szakdolgozat-témámmal is elkezdtem foglalkozni, haladok is vele de ez is időigényes és mivel idegen nyelvű forrásokat is használok, néha sok fordítással jár. Ezek mellett szánok időt a pihenésre is, mint írtam, szoktam kirándulni meg fogok is még menni ezután meg szoktam szervezni programokat másokkal, ezekre amúgy még több időt szánok mint tanulásra mert kifejezetten lusta vagyok. Szerintem minden plusz pont számít majd a mesterszakra, szeretném ezt a nyelvvizsgát. Ehhez jön még, hogy esetleg egyéb okok miatt is félek hogy nem lesz egyszerű igazán tanulni évközben (nem írom le miért) ezért most próbálok könnyíteni magamon amit lehet hogy év közben annyival kevesebb legyen és csak annyit kelljen legtöbbször tanulni amennyit muszáj.Mondanom sem kell hogy nyáron, ilyenkor melegben nem megy semmi és a vizsgaidőszakot is még most pihenem ki, annyira elhúzódott nekem. Csak azért készülök nyelvvizsgára meg szakdolgozatra, mert remélem így hamarabb végzek velük.


Nyáron hogyan őrizzem meg a motivációt? Készült valaki nyelvvizsgára nyáron? Hogy tudtátok megőrizni a motivációt? Különben nyelvszakra járok szóval úgy érzem kinyúltam már a nyelvtanulástól de amúgy meg érdekelne a nyelv és szeretem.


2018. aug. 5. 23:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Vannak más programjaim, de akkor sem tudom kipihentnek érezni magam és visszahozni a motivációt.
2018. aug. 5. 23:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az motivál, hogy tudom, ha meglesz a végzettségem, utána végre azt fogom csinálni, amit igazán szeretnék. Így bármit is kell csinálnom, könnyebb nekiülni.
2018. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly én is egész nyáron nyelvet tanultam (én egyetemeni felvételin a plusz pont miatt). Az motivált, hogy ha megcsinálom, akkor fel fognak venni oda, ahova be akartam kerülni. A lényeg, hogy minden nap tanulj pár órát, ne is túl sokat, mert akkor elmegy a kedved az egésztől.
2018. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is arra szoktam gondolni, hogy megéri tanulni meg megcsinálni. A szakdolgozatot nyilván muszáj, a nyelvvizsga meg hozzásegít, hogy felvegyenek. Ennek ellenére néha már úgy érzem nem bírom.

Elképzelhető, hogy a tanulási módszerem sem a legjobb mert a napokban csak szavakat tanultam, hogy bővítsem a szókincsem. Lehet egyszerre több féle feladatra kellene készülni és nem lesz olyan unalmas. Meg nehezen mennek néha a fejembe a szavak.

2018. aug. 6. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
A nyelvet tanuld úgy, hogy mondjuk fél óráig szavakat, fél óráig nyelvtan, egy kis fordítas... :)
2018. aug. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!