Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanító alkalmasságin?

Tanító alkalmasságin?

Figyelt kérdés
nem mondhatnám h van hangom.a húsz dalból mennyit kell elénekelni?és hányan fogják hallgatni a nyivákolásomat?annyira gáz lesz anyám h bele sem merek gondolni
2010. jún. 20. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hallgatják páran, legalábbis barátnőm így mesélte:)De szerintem nem gáz:)A lényeg,hogy szívből szóljon:)


Amúgy nem értem minek kell énekelnie annak akinek nincs hangja alapból...hülyeség ez az egész alkalmassági,mert most mit csinálnak?kiszórnak ha nincs hangod?aztán nem is lehetsz tanító egyetlen rossz tulajdonság miatt?vagy a tesi...na az a halálom.Minden vágyam volt óvónéninek menni de amikor kiderült,hogy időre nézik azt is kihagytam...nem akarok megdögleni mert nekik így jó(terheléses asztmám van:))

2010. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
kedves leendő tanítónéni és óvónéni. ez komoly? ilyen baromságokkal fárasztják azt aki tényleg szívből szeretne gyerekekkel foglalkozni hivatásszerűen? aggódó anyuka - akit nem érdekel hány másodperc alatt gyorsulsz 100-ra.
2010. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
ha az ugri-bugri, annyira nem is fontos, de azért egy tiszta énekhangja, szép beszéde legyen már egy leendő tanítónak/óvónőnek. Elvégre náluk fognak először dalokat tanulni a gyerekek.
2010. jún. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen ezt mondom én is.most ha nincs hangom kiszórnak?

nem énektanár akarok lenni...

és azért nem lehettél pedagógus mert asztmás vagy?gondolom te sem tesis lettél volna.

meg egyáltalán nem értem h minek kínoznak vkit ilyen dolgokkal.de azért remélem sikerülni fog.és köszönök minden információt

2010. jún. 20. 12:08
 5/11 A kérdező kommentje:
persze egy könnyebb dalt még el tudok énekelni egy erős közép hangon de a titanic nem menne.
2010. jún. 20. 12:09
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Igenis fontos, hogy aki gyerekekkel foglalkozik, az tudjon énekelni, mintaszerűen be tudja mutatni a gyerekeknek a testnevelés gyakorlatokat és tudjon tisztességesen beszélni, mesét mondani. A gyereknek a pedagógus az egyik legfontosabb példakép, gyakorlatilag többet van a gyerek óvodában/iskolában, mint otthon. A pedagógus szakma sokkal fontosabb annál, mint amennyire ma Magyarországon megbecsülik. Nem lehet akárkiből pedagógus, ahhoz nagyon sokféle adottság kell.
2010. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért nem olyan nagyok az elvárások. El kell tudni énekelni a süss fel nap-ot és tudni kell csinálni három fekvőtámaszt. Vagy felugrani egy szekrényre. Ezek az alkalmasságik csak azok ellen vannak, akiknek tényleg semmi hangjuk és mormolják a bocibocitarkát, vagy kerekesszékesek.
2010. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az énekhangban van igazság, az tényleg legalább minimum szinten legyen - valójában az a gond, hogy akinek nincs hangja az nem is fog énekelni, vagy keveset. de szerintem ennyire tanulható az ének, nem? nem értek hozzá, de azért ennyire meg lehet tanítani. a tesiben szerintem nem, kötve hiszem, hogy a 35 éve szolgáló 100 kg-os egyébként szuper óvónéni fel tud ugrani vagy mászni bárhova.
2010. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is tanító néni szeretnék lenni:)) Nekem már megvolt az alkalmasságim és sikerült. Előalkalmasságin megbuktattak mert nem ment az ének, elég szemetek voltak és jó rendesen megaláztak, hogy micsoda szörnyeteg vagyok, hogy így szeretnék gyerekekkel foglalkozni!:S


Aztán elmentem ének tanárhoz és sikerült. Elénekeltettek velem 3-4 dalt, meg kellett szólaltatnom magasabb hangról is őket, tapsolnom és szolmizálnom is kellett. Nem volt könnyű (nekem) de ha készülsz rá akkor menni fog!


A tesi, beszéd része szerintem nem nehéz.


Amúgy tényleg gáz, hogy ezekre mennek rá, nem hogy elbeszélgetnének néhány leendőbeli tanító nénivel, mert ahogy elnézetem őket...háát én nem iratnám be hozzájuk a gyerekemet.


Hova jelentkeztél amúgy?:)


L/18

2010. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia

Szegedre jelentkeztem a Juhász Gyulára.És képzeljétek, túl vagyok rajta.először énekből megbuktattak.annyira ideges voltam h az hihetetlen.utána volt lehetőség fellebbezni 3óra múlva.addigra le is higgadtam.és simán átengedtek.annyira happy vok.

köszi mindenkinek a válaszokat!

2010. júl. 2. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!