Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megházasodok nappalisként,...

Ha megházasodok nappalisként, megváltozik a besorolásom valamiben?

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk összeházasodni a közeljövőben. Nappalisok vagyunk mindketten és magunkat tartjuk el, viszont így hivatalosan eltartottnak minősülünk, kapunk kedvezményeket. Én szüleimhez vagyok bejelentve (két nappalis testvérem van) így ők kapnak rám családi pótlékot és adókedvezményt, amit segítségképp ideadnak. Ha megházasodok, gondolom egy lakcímen kell lennünk a párommal. Hogy változna a státuszunk?

-Én leszek így a családfenntartó, így kapok magamra családi pótlékot, amíg nappalis vagyok?

-Megszűnik minden efféle támogatás?

-Jelentse be magát párom a szüleimhez, így maradnak a támogatások, amíg abban a korban vagyunk?

-Vagy hagyjak minden támogatást és egyéni tanrendes nappalisként dolgozzak többet?

Egyáltalán nappalisként lehetek családfenntartó hivatalosan? (Jóval magasabb órabért kapok ezen a munkahelyen, mint egy átlagos főállásban adnak)

Kérem, csak segítőkész emberek válaszoljanak.

Előre is köszönöm a segítséget. :)



2018. aug. 8. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, hogy még jár rád családi pótlék?

Amúgy a jogászok ezt jobban tudják, oda kellett volna feltenned!

2018. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem jár rád se csp, se családi kedvezmény házasság nélkül se...
2018. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A 20. évemet jövő tanév közben töltöm be, így elméletileg ebben a tanévben még jár, egy könyvelő ismerős mondta. Mivel nem akarom zaklatni, így inkább itt tettem fel a kérdést. Egyébként most kaptam egy jó állásajánlatot, levelezős leszek egyetemen jövőre, de pár napon belül el kell döntenem, hogy kezdjem-e el a főállást, vagy még az utolsó igazán támogatott évemet még toljam le nappalin, ehhez okj képzésre gondoltam, viszont okj képzésre mostanság kell beiratkozni. Tehát a kérdés:használjam ki, hogy háromgyerekes adókedvezményt kapnak rám a szüleim még ebben a tanévben és vállalhatok diákmunkát, ami nagyon jól fizet vagy hagyjam az egészet és kezdjek el főállásban dolgozni, mert évközben ha megházasodok, úgyis bukok minden kedvezményt? Erre voltam kiváncsi, hogy kaphatnak-e rám ezután is háromgyerekes adókedvezményt a szüleim, vagy hogy van ez?
2018. aug. 8. 21:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem ért hozzá az ismerős... ennyi. Hiába nem vagy még 20, az egyetem, főiskola nem közoktatás, felsőoktatásban meg nem jár.

Egy másik, de hozzáértő köynvelő...

2018. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy családi pótlék nem jár utána, így kedvezményezett eltartottnak sem minősül, azonban a gyermek - ha tanul, létszámemelő lehetne, ha nem dolgozna. De a kérdező maga írta, hogy dolgozik, így nem lehet eltartott sem, mert önálló jövedelemmel rendelkezik.

Vagyis családit SEM és adókedvezményt SEM vehetnek igénybe a szüleid már most SEM utánad. Ha igénybe veszik, jogtalanul teszik.

2018. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Diákmunkát dolgozok, nem főállást. Egyébként köszönöm a válaszokat.
2018. aug. 10. 00:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, mit dolgozol, bértől függ, hogy figyelembe vehető vagy vagy sem (és nem létszámemelő, ilyen fogalom nincs).
2018. aug. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!