Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett nappalisként...

Baba mellett nappalisként egyetemre járni? Valakinek sikerült így diplomát szereznie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy van-e itt olyan anyuka, aki baba mellett bejárt az órakra, sikeresen teljesítette a vizsgákat?

Mennyire igényelt sok szervezést?

Bébiszittert is alkalmaztatok, vagy elég volt az apuka és az, ha a nagyszülők is besegítettek néha?


Ősszel fogok szülni, ez a második félévem egy nehéz szakon (jogász). Eredetileg úgy akartam, hogy levelezőre megyek két félév passzív után, de erről inkább lebeszélnek... Mert hogy a levelezősöknek péntek-szombat az oktatás és szinte az összesen kötelező megjelenni, nagyon szigorúan veszik azt, ha valaki hiányzik.


2018. márc. 28. 09:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%
Nappali is kötelező a bejárás tudtommal.
2018. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Az előadások látogatása nem kötelező. :)

A gyakorlatok, szemináriumok azok.

2018. márc. 28. 10:05
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

A szemináriumok is nappal vannak. :)

És aki volt erős szakon egyetemista, az tudja, hogy az előadások se viccnek vannak. Ezerszer könnyebb felkészülni, ha hallottad is magyarázzattal együtt az anyagot.


De konkrétan a kérdésedre: ha te nappal is tudsz bárkit ugrasztani, akkor az miért okoz problémát, hogy hétvégére segítséget szerezz?

2018. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

De nyilván más, ha csak napi 1-másfél órára kell bemenjek, mintha egész napra kéne.

Én szinte mindent könyvből tanulok, vagy olyan jegyzetből, amiből más már levizsgázott négyesre/ötösre. Van több felsőbbéves ismerősöm, barátnőm és ők is mondják, hogy az előadások 80%-a felesleges.


Azért szeretném, ha a hétvégék szabadak lennének, mert mi általában olyankor szoktunk utazgatni, kirándulni, együtt kikapcsolódni.

A párom is szabadabb hétvégente és szeretnénk együtt lenni rendesen, mint egy család.

2018. márc. 28. 10:19
 5/35 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező te azt hiszed majd a baba mellett minden marad a régiben?
2018. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Nem, viszont nem fogunk bezárkózni a házba a picivel sem.

Ráadásul mikor visszamegyek az egyetemre, a baba már közel 1 éves lesz, azért egy akkora gyerekkel már lehet menni erre-arra.

Van a környezetemben több kisbabás, kisgyerekes anyuka, és ők is járnak ugyanúgy nyaralni, kirándulni, hosszúhétvégékre pihenni. De nem kell ilyen nagy programokra gondolni, elég pl. egy családi délután, szülőkkel, nagyszülőkkel. A barátom apukája Bécs mellett lakik, oda nyilván nem ugrunk ki egy vasárnap délután és indulunk vissza egy kávé után. :)

2018. márc. 28. 10:29
 7/35 anonim ***** válasza:
30%
1 évesen már nem baba. Eleve rosszul írtad ki a kérdést.
2018. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy 11 hetes terhesen még nem vagyok tisztában a pontos szakkifejezésekkel. :)

Nekem baba a legjobb barátnőm közel 2 éves kislánya is, de más is 'babázza', nem csak én.

2018. márc. 28. 10:37
 9/35 anonim ***** válasza:
83%

" Más is, kirándulás, kiruccanás, nem zárkózunk be a babával, hétvégén ide oda utazgatunk, meg én majd jogász nappali egyetemre járok. "


Röhögnöm kell, biztos most kellett ez a gyerek?

2018. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Miért, mert aki anyuka lesz, annak megáll az élete?

Tényleg nem értem, miért gond, ha néha majd elutazunk Ausztriába 3-4 napra, vagy elrepülünk egy európai országba. Nyilván nem a 10 napos újszülöttet rángatom majd...


Igen, másokkal példálózok. Mivel látom, hogy ez a rendszer náluk is jól működik (hogy van életük, nem csak abból állnak a napjaik, hogy pelenkáznak, fürdetnek, altatnak). Nem arról beszélek, hogy mi majd minden hétvégén más városban leszünk, meg húzzuk magunkkal a gyereket fáradtan, sírva. De valószínűleg lesz olyan a babával is, hogy elmegyünk csütörtökön és csak vasárnap, hétfőn jövünk haza.


Itt mindenki ennyire rosszindulatú?

2018. márc. 28. 10:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!