Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia érettségire be kell...

Kémia érettségire be kell magolni az egyenletek többségét?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elkezdtem kémiából felkészülni egyenlőre magamtól, fogok majd felkészítő tanfolyamra is járni, de az egész követelményt ahogy van nem igazán értem.


Pl amikor a Hidrogénnél tanulunk, a magyarázatoknál ilyen van:


"Lúgokból egyes amfoter jellemű fémekkel is fejleszthető hidrogén


2AI + 2NaOH + 6H2O = 3H2 + 2 Na[AI(OH)4]"


Ilyen képletekből nyilvánvalóan van több ezer csak a tankönyvben, és nem igazán tudom mit kezdjek velük, ezeket tudnom kéne fejből? Be kellene magolnom őket? Nyilván mint minden tudománynál meg kell érteni, de úgy gondolom bármennyit agyalok rajta ilyen képletek nem fognak csak úgy előpattanni a fejemből. Bármikor előfordulhat ilyen kérdés pl a kémia emelt érettségin? Fejezze be a reakcióegyenletet


2AI + 2NaOH + 6H2O = ?


Még az elején vagyok, majd ha a csoporttal haladok nyilván megfogom csinálni az eddigi érettségiket is, de egyenlőre őszintén szólva elég kilátástalan ahogy csak nézegetem a több száz reakcióegyenletet, ahogy a tankönyv magyaráz őszerinte triviálisnak tűnő dolgokat.



Köszi a választ


2018. aug. 8. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugi, idővel igenis ki fog pattanni a fejedből. :)


Egyébként ilyen fejezze be a reakcióegyenletet feladat nem szokott lenni, csak olyan, hogy írja fel az egyenletet. (az egészet)

2018. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Na{AI(OH)4}

Na: +1

Al: +3

OH: 4*(-1)

Így érthetőbb :D

2018. aug. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!