Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-n milyenek a finn órák?

ELTE-n milyenek a finn órák?

Figyelt kérdés

A Finn nyelv 1 kurzussal szemezgetek, de csak szabadon választhatóként (a főszakom és a minorom sem finn, már mesteren vagyok). Megéri belekezdeni? Tudom majd folytatni a további három félévben? Kb. milyen szintre lehet eljutni vele?


Köszönöm előre is! :)


2018. aug. 10. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A nyelvszak nem egyenlő a nyelvsulival. Ha a csak a nyelvtanulás érdekel ne vágj bele szerintem. Amúgy nem egy veszedelmes nyelv, csak összességében full fölösleges.
2018. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annak idején sajnos óraütközések miatt sosem tudtam felvenni a kezdő kurzusokat, így minorra sem mehettem, de tudtommal jók a tanárok és kemény a képzés, csak a legjobbak maradhatnak bent (őket viszont tisztességesen megtanítják finnül). Maga a nyelv szerintem nem nehéz, nem vesztesz semmit, ha megpróbálod, legfeljebb kiszórnak az első félév végén.
2018. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És ha nem leszek minoros (mert az nekem mesterszakon már nincs), akkor is tudom majd folytatni, ha jól megy?

2018. aug. 10. 23:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Csak annyit tudok, hogy az első félév végén kapásból kiszórják az emberek felét (persze teljeítménytől függően), és később is tovább szűrnek. Ha nagyon jól megy neked, akkor kétlem, hogy kiraknának csak azért, mert szabadkredites leszel és nem "komoly" minoros :)
2018. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!! :)


Bár furcsa, hogy annak ellenére, hogy "nem nehéz nyelv", ennyire szórják az embereket. De megpróbálom és igyekezni fogok, hátha. :)

2018. aug. 17. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Mesélj majd :)
2018. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!