Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem van arra, hogy...

Mennyi esélyem van arra, hogy elvégzek egy fogorvosi egyetemet ha logikusan gondolkodom, nem nagyon szeretek magolni?

Figyelt kérdés

Vagy fogorvos csak úgy lehetek ha a kötelezőt bemagolom. Az embertant mindig is szerettem, nem is nagyon tanultam mégis tudtam, kémiát is szerettem, viszont magolni azt soha, bár tudok magolni, de sokkal jobban szeretem az összefüggéseket. Vagy elég ha odafigyelek az órákon, vagy az már egyetemen nem elég?


bocsi, ha bődületes hlyeségeket írok, de ezért kérdezek 😊

19L



2018. aug. 10. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen előny, ha tudsz logikusan gondolkodni és látod az összefüggéseket, de mindig lesznek dolgok, amiket memorizálni kell. Szóval ha erre vagy kíváncsi, nem, nem lesz elég az órákon figyelni, le kell ülni és módszeresen tanulni, mégpedig nagyon sokat.


Ugyanakkor szerintem ez nem azonos a magolással, mert ez a szó számomra azt jelenti, amikor valaki megtanulja az anyagot elejétől a végéig és visszamondja mint egy verset, anélkül hogy a lényegét megértené. Aki pedig csak erre képes, az annyit is ér. Szóval szerintem nem igaz, hogy egy (fog)orvosi egyetemet csak magolással lehet elvégezni. A logikus gondolkodás és lényeglátás is elengedhetetlen.


(Egyébként orvostanhallgató vagyok, de ebben a tekintetben szerintem nincs sok különbség a két képzés között.)

2018. aug. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen biztos, hogy az órán odafigyelek dolog nem elég. Szerintem nagyon sokat kell tanulni. A funkcionális anatómia könyv annyira vastag, hogy már önvédelemre is használható. Ugyanez érvényes a Sobotta 3 kötetére.
2018. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Magolni nem kell, sőt nincs is értelme.


Értelmesen megértve tanulni sokat kell, a biológiai, anatómiai, biokémiai, élettani dolgok és a klinikum is tele van összefüggésekkel, másból sem áll.

2018. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos minden egyetemi képzés olyan, hogy teletömködik tölteléktárgyakkal. Szóval, még ha a törzsanyaghoz elég is lenne (nagyrészt) az odafigyelés/logikus gondolkodás, akkor is jönnek a kötválok/szabválok, ahol biztos, hogy magolni (is) kell. Én is azért mentem mérnöki szakra, mert nem szeretek sokoldalas könyveket bevágni, meg nem is nagyon tudok, ezért nem mentem jogásznak pl. Az orvosi sose vonzott, ott is nagyon sok mindent kell kívülről tudni, olyan dolgokat, amik látszólag úgysem kellenek a "mezei" orvosi gyakorlatban...

De ettől még pl villamosmérnöki szakon én szerintem 4-ed annyit nem tanultam, mint orvosin kellett volna, pedig volt egy-két magolós tárgyam is. Szóval ilyen szp-ból nem volt rossz döntés. :D

2018. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Ott magolni kell. Nem elég, ha órán odafigyelsz. Mellesleg nem lehet 100%-osan mindig figyelni egy 1,5 - 2,5 órás előadáson, főleg ha száraz a tananyag. A tárgyak pedig össze is mosódhatnak..
2018. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az órákon való odafigyelés maximum ahhoz elég, hogy a tananyag 10-15%-át megjegyezd. Senki nem tud elejétől a végéig megjegyezni egy (vagy naponta több) másfél-két órás, szaknyelven előadott, kutatásokkal, statisztikai adatokkal megtűzdelt, tudományos témájú előadást, a vizsgákon pedig általában vannak olyan tételek is, amiket az előadás csak érintett vagy abszolút el sem hangzottak. Magolni senki nem szeret, ritka, ha valaki élvezetből tanulja az anatómiát. Nem szeretni kell a dolgot, hanem megfelelő mértékű akaraterővel kell rendelkezni ahhoz, hogy letedd a segged a székre és a szenvedés ellenére ne mozdulj addig, ameddig meg nem jegyezted, amit meg kell. Ha akarod, akár az anatómiában is lehet keresni az összefüggéseket, de a nagy mennyiségű anyag és a kevés idő miatt sokszor egyszerűbb csak magolni.
2018. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!