Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lakcímkártya meg TAJ-kártya...

Andiqwe kérdése:

Lakcímkártya meg TAJ-kártya igényléséhez szükséges a magyar állampolgárság?

Figyelt kérdés
Ősszel kezdeném az egyetemet és úgy tudom ezekre szükség van . A magyar állampolgárságom egyelőre folyamatban van és kaptam egy igazolást ami ezt tanúsítja . Esetleg ezzel igényelhetem a kérdésben említetteket?

2018. aug. 11. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
nem kell egyikhez se
2018. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyikhez se szükséges ELMÉLETBEN magyar állampolgárság, viszont sok jót ne várj az egyetemen állampolgárság nélkül. Én anno szerb állampolgárként felvételiztem az ELTE-re, szóval nagyjából tudom, pár éve mi volt a helyzet. TAJ-kártyát nem kapsz, csak ha dolgozol vagy fizetsz havonta 30000 Ft biztosítást külföldiként, esetleg államközi egyezménnyel tudsz ott (amit nem hiszek, ha felvételit adtál le). Lakcímkártyát állampolgárság nélkül pedig akkor kapsz, ha van állandó lakóhelyed Magyarországon belül, különben nuku. Az egyetem is a beiratkozás pillanatától kezdve csesztetni fog, hogy hol a tartózkodási engedélyed vagy vízumod, és nem fogja érdekelni őket, hogy folyamatban van-e az állampolgárságod, nekik vízum KELL az első perctől, hogy "külföldi" állampolgárként beiratkozzhass egyáltalán.
2018. aug. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!