Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az anatómia oktatás...

Milyen az anatómia oktatás Szegeden?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az orvosit és első félévben az anatómia kurzus tűnik a legnehezebbnek. Milyenek az oktatók és a számonkérés?
2018. aug. 14. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, első félévben tényleg az anat a legnehezebb. Második félévben (a vizsga nehézsége szempontjából) pedig szerintem a kémia nehezebb, de kinek hogy. :)

Elég sok oktató van, úgyhogy vegyesek. Vannak jobbak és rosszabbak is, mogorvábbak és kedvesebbek is. Mire eljuttok az első vizsgaidőszakhoz, addigra úgyis tudni fogjátok már a demók alapján, hogy kinél mire lehet kb. számítani. De azért nem kell félni feltétlenül a rosszabb hírű tanároktól sem, nekem is volt már kifejezetten pozitív tapasztalatom ilyennel, és negatív is olyannal, akit alapvetően szeretni szoktak általában a diákok.

Számonkérés:

Nekünk első félévben 4 “szóbeli” és 2 írásbeli demónk volt. Utóbbi egy karikázós teszt, 20 kérdés, 25 perc, de attól még, hogy karikázós, ne bízzátok el magatokat, mert eléggé tudják bonyolítani így is a helyzetet. :D (ezek a tesztek nekünk mindkét félévben minden esetben hétfőn este 7-kor voltak)

A “szóbeli” demó pedig úgy néz ki, hogy rámutatnak 5 képletre, és olyan jegyet kapsz, amennyit tudtál. Minden demón más tanárhoz kerülsz. Ezek a bonctermi gyakok idejében vannak az órák elején. Akinek az utolsó demója egyes, annak póttételt kell húznia vizsgán abból a témakörből.

Ezeken kívül pedig minden héten vannak kistesztek az aktuális óra anyagából (tehát NEM az előző órai anyagból, hanem abból, amit majd aznap vesztek. Előre kell tanulni, állítólag azért, hogy így a gyakorlatokon ne csak álljunk és nézzünk ki a fejünkből, hanem értsük is, hogy miről van szó). 5 kérdés, olyan jegyet kapsz, amennyit tudtál.

Ha igazolatlanul nem jelensz meg demón vagy kisteszten, akkor nem egyest, hanem nullást kapsz.

Ja, és bonctermi gyakorlatokról nem szabad késni egy percet sem. 8-kor zárják az ajtót, és utána nem engednek be.

A demók és kistesztek átlaga alapján pedig végül kaptok majd egy jegyet a gyakorlatra. Akinek nincs meg 2.00 az átlaga, annak bonctermi gyakból is “vizsgáznia” kell.

Vizsgán pedig van 4 témakör, egyenként kb. 20-30 tétellel, és vizsgán mind a 4 témakörből egyet kell húzni (ill. a 3. témakörből esetlegesen kettőt a fentebb már leírtak miatt), és mindegyik tételt tudni kell legalább kettesre ahhoz, hogy átmehess. Hiába tudsz hármat ötösre, ha a negyedikről egy szót sem tudsz, bukó (bár ez minden tárgynál így van).

Ha esetleg nem sikerült a vizsga, akkor második félévben fel lehet venni vizsgakurzusként. De nem kell félni, a többség túléli, csak tessék tanulni. :)


Egyéb kérdéseidre is szívesen válaszolok, ha van még valami, ami érdekel.

2018. aug. 15. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!