Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném magam...

Hogyan fejleszthetném magam matekból és programozásból itthon?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és már egy ideje ismerkedem a c++al de nem tudok semmi komolyabbat csinálni. Próbáltam könyvből de az annyira nem jött be tehát videókból próbáltam. Miből merítsek motivációt? Valamint matematikából is szeretnék fejlődni csak valami rendszer kéne nekem ami arra kötelez hogy mindig foglalkozzak külön vele.

2018. aug. 14. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2018. aug. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Matematikához ajánlom Obádovics: Matematika c. könyvet.


Ezenkívül, Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás, integrálszámítás.


Ezekből lehet önállóan tanulni.

2018. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dq ***** válasza:

[link]


Itt vannak feladatok, amiket megoldhatsz.

Szerintem sokkal könnyebb így gyakorolni, hogy (akár egy rendszer) visszajelez, hogy amit megírtál az kész van, és jó.


Matematikából jó a KöMaL. (Informatika része is van.) Az fizetős, de konkrét emberek nézik át a megoldásaid.

2018. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már Obádovics: Matematikán de tudom magamról hogy nem venném elő rendszeresen mert ilyen formában kicsit száraz nekem.
2018. aug. 15. 12:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen matematika érdekel? Ami programozáshoz kell? Mert akkor hanyagolhatod egyetemig az analízist például. Sőt, szerintem jobb előbb tudni programozni, mint matematikai függvényekről mélyebben tanulni, mert később a matematikai függvényeket felfoghatod C++-ban megírt függvényekként akár, és úgy könnyebb emészteni, legalábbis én így voltam vele.


Ha tipikusan az érdekel, ami segít a programozásban, az például kezdetnek a diszkrét matematika, azon belül pedig a gráfok azok, amik érdekes dolgokra taníthatnak, még azon belül pedig a fák.

[link]


Aztán ha bátrabb vagy itt van ez az algoritmusokról és adatstruktúrákról szóló könyvecske:

[link]


Ne rémisszen meg, a legtöbb mérnök vagy proginfos ennek a tudásnak a közelébe se fog érni mire elvégzi az egyetemet. Az egyetemen töredékét adják csak le, tömörebb formában, de ez egy nagyon jó kis könyv, kicsit nehezen emészthető viszont (szerintem, lehet másnak könnyen). De nehogy elrémisszen ez a könyv, mert úgy érzem, hogy képes rá.


Ezen kívül C++ nagyon jó kezdő nyelv, de nem hiszem hogy ebben akarsz majd bonyolultabb dolgokat fejleszteni kezdőként, szóval emiatt ne is érezd kellemetlenül magad. Annyit mondhatok, ha egy 400-500 oldalas C++ könyv LÉNYEGE a fejedben van, akkor az első év egyetemi programozás tárgyai bejárás nélkül jelesre teljesíthetőek, amennyiben C és C++-al kezdtek, de nagyon könnyen át lehet térni C++-ról Java-ra is.

2018. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Jah, hát a lustaságra nincs orvosság...

Ha valami nem érdekel, azt sosem fogod megtanulni.

2018. aug. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!