Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásból pascal-t...

Programozásból pascal-t veszünk, és jó lenne ha itthon is tudnám gyakorolni. Na és letöltöttem a gépemre a free pascal-t, de amikor beírom a parancsot kiírja h a hozzáférés megtagadva exitcode= 1. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A gépem Windows7 van 64 bites.64 bites verziót töltöttem le,de nem működik
2015. márc. 14. 10:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Klikkelj rajta jobb egergombbal es probald rendszergazdakent elinditani
2015. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
úgy se jó exitcode=1 továbbra is azt írja ki. :(
2015. márc. 14. 10:59
 3/24 anonim ***** válasza:
Jesszus. Pascal-t még oktatnak? :D
2015. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen sajna meg igen :D
2015. márc. 14. 11:11
 5/24 anonim ***** válasza:

"1: Invalid function number

An invalid operating system call was attempted."


Te csinálsz valamit, amit nem kéne. Legalábbis a program dokumentációja szerint. Ha megosztod, hogy pontosan mit csinálsz, akkor talán tudunk segíteni.

2015. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Www.freepascal.org oldalról letöltöttem a 64bite verziót.Feltelepítettem a C meghajtóra felrakta az FPC mappát.Rendesen feltelepítettem ahogy kell.Ezt a parancsot írtam:

Program elso;

Uses crt;

Begin

Writeln('Hello!');

Readln;

End.

Ugyan úgy a C-re mentettem.

Telepítéskor is a C-re mentettem

2015. márc. 14. 11:55
 7/24 A kérdező kommentje:
Telepítéskor nem változtattam semmin.Rendesen a C-re mentettem ahogy szoktam minden mást :)
2015. márc. 14. 11:59
 8/24 tabaki ***** válasza:

„de amikor beírom a parancsot kiírja h a hozzáférés megtagadva”

„Ezt a parancsot írtam:”


Bocs, ez nem parancs, ez egy program, egyébként hibátlan. Számomra nem világos, hogy mit csináltál. Elindítottad az IDE-t (ikonra kattintás, vagy konzolból FP.EXE)? Abba írtad bele a programot? Elmentés (File &arr; Save..., vagy F2) után lefordítottad és futtattad (Run &arr; Run, vagy Ctrl+F9)?


Lehet, hogy éppen így csináltad, de hol van mindez a „pontos” leírásodban? Tényleg közölj mindent lépésről lépésre, és ne ugord át azzal, hogy ezt úgyis tudjuk. Igen, az világos, hogy mit *kellene* csinálnod, de valami eltérés biztosan van, az meg csak akkor derül ki, ha a nyers valót is ismerjük.

2015. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 tabaki ***** válasza:

Fenébe, már megint miket írok? Tehát:


Elmentés (File → Save..., vagy F2) után lefordítottad és futtattad (Run → Run, vagy Ctrl+F9)?

2015. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

1.letöltöttem innen:www.freepascal.org

2.feltelepítettem ahogy kell.a C-re létrehozott egy FPC mappát azon belül egy 2.6.4 mappát azon belül vannak:bin,demo,doc,examples,msg,units,

a bin mappában van egy olyan h i386-win32 mappát és azon belül vannak különböző fájlok.Bár nem értem h miért win32-t ír amikor 64biteset töltöttem le

2015. márc. 14. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!