Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az lehetséges, hogy az egyetem...

Az lehetséges, hogy az egyetemi ösztöndíjakat, mar nyár elején meg kellett volna pályázni?

Figyelt kérdés
Mire számíthatok ösztöndíj kérdésben elsőévesként?

2018. aug. 23. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Első évesként csak Szoctámra (szociális ösztöndíjra) számíthatsz a szociális/anyagi helyzeted alapján, mivel még nincsen előző féléves átlagod. De ez is egyetemenként változik.

Továbbá, elsőévesként csak majd ha már beiratkoztál, és van tanulói jogviszonyod, csak akkor tudsz majd bármilyen szociális ösztöndíjra, vagy pl. lakhatási támogatásra pályázni. Azt hogy milyenre tudsz, azt az adott egyetem TJSZ-e (Térítési és Juttatási Szabályzata) határozza meg. Érdemes rákeresned "Egyetem neve + térítési és juttatási szabályzat" szinte biztos hogy elsők közt fogja kidobni az egyetemed TJSZ-ét, és abban részletesen le van írva minden. De valószínűleg beiratkozás után kapsz majd valamilyen tájékoztatást az egyetemtől is, hogy pl Szoctámot meddig és hol tudsz igényelni(általában szeptember első pár hete)

2018. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt nem mondom, hogy lehetetlen, de számomra fura lenne. Ezek a dolgok ugyan egyetemenként eltérőek, de én eddig mindenhol azt hallottam, hogy az ösztöndíj pályázatok szeptember hónapban zajlanak le és általában szeptember végén, október elején van eredmény. Általában a hallgatói önkormányzat (HÖK) intézi ezt, nézz szét az HÖK honlapján, facebook oldalán, akármilyén. Egyébként általában szociális helyzet alapú ösztöndíj van mindenhol, illetve az előző félévi tanulmányi eredményeid alapján tanulmányi ösztöndíj szokott lenni. Van ahol az első félévesek is kaphatnak ilyet a felvételi pontok, érettségi stb. alapján, de ez nincs mindenhol. Az én időmben még volt Bursa Hungarica ösztöndíj is, ami egy állami szociális alapú juttatás és a helyi önkormányzatnál kellett igényelni. Talán most is van ilyen, de nem tudom.
2018. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!