Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha első évesként felveszek...

Ha első évesként felveszek egy ajánlott félév: 3-as tárgyat, akkor kb. mit fogok tapasztalni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 23. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamire épül, akkor nem fogod tudni, vagy ha igen, akkor a TO törölni fogja. Ha nem épül semmire, akkor majd jól megvernek a másodévesek, hogy elveszed előlük a helyet:-))
2018. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle kimenetele lehet a dolognak.

Az egyik az, hogy fel sem tudod venni, mert egy 1. vagy 2. féléves tárgy az előfeltétele, amit értelemszerűen még nem teljesítettél. Ekkor találkozol sokféle hibaüzenettel, amit ha rosszul értelmezel, akkor a túlterhelt (minden munka, amit végeznie kell, túlterhelésnek minősül) tanulmányi vagy Neptun-ügyintéző kioktató hangnemben magyaráz meg neked.

A másik az, hogy felveheted a tárgyat, mert nincsenek olyan előfeltételei, amit még nem teljesítettél, viszont ettől függetlenül igényli az első két félévben megszerzett tudást. Ekkor ugyanazt fogod tapasztalni, mintha időben vetted volna fel: elképzelésed sincs, miről magyaráz a tanerő, csak a vizsgára be kell magolni a kötelezőt, hogy meglegyen a kettes. Alternatív megoldásként ott van még az, hogy az órarendedbe sehogy sem fogod tudni beilleszteni, mivel a hazai felsőoktatási intézményekben még most sem tudnak mit kezdeni a kreditrendszerű képzéssel.

2018. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért tegyük hozzá, hogy vannak azért olyan esetek is, amikor befér az órarendbe is, és nincsenek nagy hátrányban azok, akik nem csinálták meg az 1-2. félévet még.


Ilyet mondjuk én nem csináltam, de 3. félévesként volt, hogy felvettem 5. féléves tárgyat, ahogyan BSC végén is vettem fel MSC-és tárgyat, kicsit előre dolgozva.

2018. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!