Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másik szakra ha felvesznek,...

Másik szakra ha felvesznek, előbb ki kell iratkozni a visszafizetés miatt?

Figyelt kérdés

Ezt írtam az oktatási hivatalnak, nem válaszolnak, telefonon nem érem el őket, valaki tud válaszolni?


Jelenleg a Debreceni Egyetem ÁOK általános orvos szakán aktív, állami ösztöndíjas hallgató vagyok. Eddig 7 aktív félévem volt összesen. Azonban szeretnék erről a szakról kiiratkozni, ezért a pótfelvételi eljárás során jelentkeztem a DE gyógypedagógia önköltséges, nappali tagozatos szakára. Az lenne a kérdésem Önhöz, hogy ha felvételt nyerek a gyógypedagógia szakra, akkor mielőtt beiratkozom, előtte nap már ki kell iratkoznom az általános orvos szakról, vagy ráér később is? Ez azért lenne fontos, mert az OK honlapján olvasottak alapján abban az esetben nem keletkezik visszafizetési kötelezettségem az ÁOK-on töltött évek miatt, ha egy éven belül új tanulmányokba kezdek. Ha előbb iratkozom be gyógypedagógiára, mint hogy kiirakoznék az ÁOK-ról, akkor keletkezik visszafizetési kötelezettség vagy sem?



2018. aug. 24. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Így van, előbb iratkozz ki, utána iratkozz be a következőre. Még februárban írtam ezzel kapcsolatban az Oktatási Hivatalnak, tőlük származik az információ.
2018. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!