Melyiket válaszam?

Figyelt kérdés

Nagy döntés előtt állok.Nemsokára fogok menni egyetemre, és döntenem kell melyik szak legyen.Eddig műszaki szakközépiskolába jártam,ezért megszeretem az elektrotechnikát illetve az elektronikát,mert ha egyetemi szinthez képest nem is sok,de volt bennük matek illetve fizika.Az utolsó két évben kezdett komolyabban foglalkoztatni a fizika.A matematikát meg azelőtt is szeretem.Na szóval én a matekot mindenél jobban szeretem.Anélkül elsem tudnám képzelni a mindenapjaimat kb.A fizikát is ezért szeretem l,mert matematikával írja le a természetet.És így vagyok az elektrotechnikával meg az elektronikával a matek miatt.És most azon agyalok,hogy mennyek-e mérnökire vagy fizikusira.A mérnöki vonz engemet a fenti két tárgy miatt,de azt tudom,hogy a fizikusin sokkal több a matematika.Meg több olyan témával foglalkozik,ami érdekel.(a világűr elsősorban).Megha elmennék dolgozni,mindenképpen szeretnék kutatóként dolgozni,ha mérnök,ha fizikusira megyek.Szóval melyik lenne a megfelelő szerintetek,ha majd a későbbiekben az űrkutatásal ill. az űrtechnológiával akarok foglalkozni?


Bocsi,hogy kicsit hosszú lett,de előre is köszi a válaszokat!:) 19/F



2018. aug. 24. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Próbáld meg a villamosmérnökit, ott is fizikázhatsz/matekozhatsz eleget, űrkutatással is foglalkozhatsz ha az érdekel, viszont nem lesznek megélhetési gondjaid.
2018. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel a fizika és a matek, akkor egyértelműen fizikus szak (ott is kell tudni az elektronikát), ha mindenképpen mérnök akarsz lenni, akkor BME gépész, matematikus mérnök specializáció. A gépészeknek sokkal több fizikájuk van, mint a villamosmérnököknek, illetve szintén kell ismerni az elektrotechnikát, szabályozástechnikát, átviteli függvényeket, stb.
2018. aug. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és nem tudtam nem észrevenni, de következetesen egy "t"-vel írtad a "szerettem"-et. Azért egyetemen jobb lesz kicsit figyelmesebb lenni, és átnézni, amit írsz!
2018. aug. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem azért, hogy elvegyem a kedvedet, de a középiskolás matematika szeretésének érzése még igen kevés az egyetem hétköznapjaihoz képest.

De ha nemsokára mész egyetemre, akkor már a középiskola végén jársz, azaz már mindent tudsz, ami az ízelítőhöz kell, tehát innen

[link]

töltsd le a Császár Ákosné: Matematika 1/1-et, és emészd meg a 22-34 fejezeteket mondjuk egy hónap alatt (ellenőrzés a Monostory-féle példatár 1-2 kötete), akkor képet alkothatsz a tempóról és a feldolgozórendszer követelményeiről.

2018. aug. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha űrkutatással akarsz foglalkozni, menj fizikára. Ott találkozol olyanokkal ami téged érdekel és később szakosodhatsz is rá. ☺️
2018. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj mérnöknek. Én a kandón végeztem, ezt tudom ajánlani nagyon, de első körben a BME-t tedd ki célnak.
2018. aug. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!