Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Történelemből érdekelne egy évszám. Mikor foglalták el a szovjetek Magyarországot? Ez azért érdekel, mert az egyik rokonom 1925-ben született és, hogy mennyire lenne égő, hogyha egy oroszról kezdenék el beszélni, úgy, hogy ő is ott van. Hogy mennyire tudja azt a 45 évet? Mert azért mégsem szeretnék rossz emlékeket előhozni neki. Nagyon zavarná szerintetek? Megint kapnék, egy nem kívánt történelemórát? Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 30. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:

CYKA BLYAT:D

internet/történelem könyv? A kategória megléte nem feltétlenül azt jelenti,hogy ide csak tanárok járnak.

Guglizz kicsit. Ha utálja az oroszokat,az baj,mer értem én,de akkor is,azt tették amit a főnök mondott,a szovjet katonák se akartak ám mind háboruba menni. Ők is elszakadtak a családjuktól,és sokan nem jöttek vissza...Persze,ha 3francia felrobbant egy emberekkel teli épületet,akkor az összes francia gonosz szemétláda. :D Sztem ha utálja az oroszokat,akkor ha az oroszrol beszélsz,és ócsárolod,azt tetszeni fog neki :D bár felébreszted benne az emlékeket :/ Nem égő,csak nem jóra emlékezteti..az idősek szeretnek kiselőadásokat tartani nap mint nap.....lehet kapsz. tuti közbeszól... viszont semmi gond nincs azzal,hogy pl egy orosz sportolórol vagy akárki is legyen az beszélsz,megemlited,nem baj az ha valaki valamelyik nemzetiséghez tartozik...csak az emlékekkel van gáz.

2018. aug. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jó tudom, de nem tudtam, hogy keressek rá. Amúgy meg én is azon a véleményen vagyok, hogy nem kell utálni az oroszokat (se más országokat), de a családom többi része nem egészen így gondolkodik. És elég sokan piszkálnak azért, hogy Oroszországról vagy az oroszokról szoktam beszélni. (Neveztek már: hazaárulónak, kommunistának, stb) Nagyon szépen köszönöm a választ.
2018. aug. 31. 07:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!