Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kozmetikusnak tanuljak és...

Kozmetikusnak tanuljak és nyissak egy szalont vagy végezzek el egy egyetemet és menjek ki külföldre?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok leérettségizni. 2 opció lenne: az első az, hogy elvégeznék egy kozmetikus tanfolyamot, aztán nyitnék egy szalont. Nem Budapesten lakom, viszont a környező településen kis falvak vannak, ahonnan minden bizonnyal lennének klienseim.

A másik opció pedig az, hogy elvégzek egy egyetemet, majd kimennék külföldre dolgozni, akár a szakmámban, akár más szakmában. Jópár évig dolgoznék ott, világot is láthatnék, majd hazajönnék, és megpróbálnék a lakhelyem közelében keresni egy irodai vagy valamilyen munkát.


2018. aug. 31. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek így légbőlkapott ötletek csupán. Néhány kérdés:

Mennyire érdekel téged a kozmetikusi munka? Tudnád ezt csinálni, egész életedben? Milyen alaptőkéből nyitnál szalont egyedül? Az ilyen munkakörök általában úgy működnek, hogy az ember végzettséget szerez, és először elkezd dolgozni egy szalonban, ahol többen vannak, és örül, ha ki tudja alakítani a klientúrát, idő kell, mire pluszban jön ki belőle. Ezután lehet gyűjtögetni a saját szalonra, ahol szintén érdemes helyet biztosítani másoknak is.

Milyen egyetemre gondoltál? Az ember nem egyetemet végez, hanem szakot, és abból ezer féle van, ha nem több. Mi érdekel? Van már konkrétum, vagy csak annyi, hogy felsőoktatás? Utánanéztél a külföldi lehetőségeknek ebben a szakmában? Meglesz a megfelelő nyelvtudás? Mit értesz külföld alatt, melyik országot egyáltalán? Ha hazajönnél, miért akarnál irodai munkát? Szakmán belül vagy azon kívül gondoltad?

2018. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A szüleim azt mondták, hogy ha szeretnék egy szalont nyitni, ők finanszírozzák, s nyílván kiadnám a többi helységet. Azt, hogy élete végéig tudna-e végetni valamit egy ember, azt az idő dönti el. Megnyitás után úgyis lennének klienseim, család, rokonok, ismerősök.

Én egy német nyelvre gondoltam, ahol kiképeznek úgymond, mint kapcsolattartót, fordítót. Ha pedig a szakmámaban nem kapnék munkát, valamit úgyis találnék, mivel ismerem a nyelvet.

Csak nem tudom, melyikből lehetne jobban megélni. Németországban rengeteg ismerősöm van, aki nyelvtudás nélkül is sokkal jobban meg tud élni, mint más itthon, mint jólmenő manikűrös.

2018. aug. 31. 14:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha a háttérben a család támogat és meg is teheti, akkor szerintem vágj bele abba, ami téged jobban vonz! Egyáltalán nem lesz késő utána elkezdeni a másik sulit is amúgy.
2018. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindkettő érdekelne, viszont az egyetem elvégzéséhez tanulni kell, én pedig utálok tanulni, viszont azt látom, hogy aki elvégzett az egyetemen bármilyen szakot, azok túlnéznek a kozmetikus, műkörmösökön és társain.
2018. aug. 31. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ez egyáltalán nem igaz, gáz közegben mozogsz, ha ott mindenki ennyire pökhendi csak azért, mert diplomát szerzett. Semmi lenézni való nincsen az OKJ-s végzettségekben, és hidd el, a diplomások is ugyanúgy elmennek a műkörmöshöz, a fodrászhoz.
2018. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, kvázi a dilpomások pénzelik azokat, akik tanfolyamot végeztek.
2018. aug. 31. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!