Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME vegyészmérnökin teljesíthe...

BME vegyészmérnökin teljesíthető az analízis, ha csak középszintű érettségim van?

Figyelt kérdés
Világéletemben 5-ös tanuló voltam középiskolában, az érettségim is 5-ös lett mindenből, 448 ponttal kerültem be vegyészmérnökire. Így al első óra után már látom, hogy ez bizony húzós lesz. Faktra se jártam, és nem is emelteztem matekból. Aki járt hasonló cipőben, hogyan sikerült felzárkózni?

2018. szept. 4. 22:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Engem elsősként Czirók Emese tanított bev matra a VBK-n és szerintem nagyon jól adta le. Kupai Józsit is nagyon dicsérik bár ő emeltet tart szóval az annyira nem biztos. Én nagyon megszenvedtem a matekkal, mert több év kihagyással a középszintű érettségi után vágtam neki, szóval nekem a középszintű anyag is homályos volt, de mégis sikerült, szóval neked is menni fog. Tudtam, hogy nehéz lesz, ezért rendszeresen tanultam rá, tényleg hétről hétre. Végignéztem a gyakorlat feladatait, innen tudtam, hogy mire lehet számítani a zh-ban és mindent ki kerestem a neten. Az első évben youtube videókat néztem (Dániel Horváth). Második félévben kezdtem el használni A2-höz a matekinget. Ezen kívül elsősként a barátnőmmel összeültünk minden héten és megbeszéltük, hogy addigra végig nézzük a gyakorlat feladatait és egész jó volt, mert volt olyan rész, amit ő értett és volt, amit én és abból összehoztuk az egészet, amit mindketten tudtunk ott eredményeket ellenőriztünk, hetente két órát szántunk erre.
2018. szept. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem az A1 az egyik legkönnyebb tárgy a vegyészmérnökin. Ha ezzel gondjaid vannak, akkor később még nagyobb gondok lesznek. Elsőre nehéznek tűnhet, de ha beleásod magad, meglátod, hogy mennyire nem az. Szerintem ez minden tárggyal így van mondjuk.
2018. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!