Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg 32 matemat...

Hogyan tanuljak meg 32 matematikai bizonyítást karakter pontossággal egy hét alatt?

Figyelt kérdés

Egyetemi vizsgán (analízis) kérdeznek a 32 közül kettőt, amit szinte hibátlanul le kell tudni írni.


Mélyen felfogni és megérteni már nincs idő, hogyan tudnám hatékonyan és gyorsan memorizálni?

Egy bizonyítás A4-es lapon nyomtatva kb. 10-14 sor legalább.



2017. jún. 21. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

"Egyetemi vizsgán (analízis) kérdeznek a 32 közül kettőt, amit szinte hibátlanul le kell tudni írni. "

Az egyetem már csak ilyen!


"Mélyen felfogni és megérteni már nincs idő"

Szorgalmi időszak?


Egyébként szerintem sehogy.

Kiválogatnám, hogy mi az amihez konyítok egy kicsit. Arra kevesebb időt szánnék. A többit meg elkezdeném tanulni.

Ami nagyon nem megy azt kihagynám.

Esetleg még puskázhatsz. Dobólap?

2017. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Hát ezt már elcseszted
2017. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítást nem "karakter pontosan" tanulunk, hanem a gondolatmenetét jegyezzük meg, és azt tudjuk bármikor képletek és grafikonok formájába önteni.

Matekot nem lehet magolni! (Vagyis lehet, de hatalmas világtalanság, és rettentő energiaigényes, utálatos feladat lehet, én biztos nem próbálnám meg...)

2017. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megérteni! Menni fog. Bemagolni lehetetlen, hülyeség.
2017. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
96%
Karakter pontossággal? Hova kell, pannon vagy közszolg.? Matekot nem így tanulunk, hanem megértjük a bizonyítás elvét, a fő vezérfonalakat, és azok alapján felépítjük a bizonyítást. Amúgy mi van, ha valamelyikre mondjuk alternatív bizonyítást adsz? (Ilyen is van ugyanis, sőt, kifejezetten jellemző.)
2017. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy nincs idő megérteni a bizonyítás elvét.

A tételeket értem, a bizonyításokat meg betanulom az anyag mérete és az idő hiánya miatt.


Ez nem érettségi, hogy megtanulok a témakörből bár fő gondolatot és akkor el tudom "mesélni" az egész tételt.

Nincs idő helyben kitalálni a bizonyítást, tudni kell.


Alternatívat meg végképp nem érné meg kitalálni, 99% hogy elvi hibát követnék el benne és onnantól át van húzva az egész vagy még ha jó is lenne attól függően ki javítja ki lehet áthúzza, mert előadáson nem így volt az adott tétel bizonyítva.


A leadott bizonyítást kérik számon, olyan precízen ahogy leadták, tehát hibátlanul.

Talán ha egy apró dolgot elírnék, lehagynék akkor nem húzzák át.

2017. jún. 22. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Valószínűnek tartom, hogy máshogy is elfogadnák.

A bizonyítások sem bonyolultabb szerintem a tételeknél, ha az megy akkor ezt is megtudod érteni. Nem betanulni kell, hanem logikusan átgondolni, majd nagyjából megjegyezni. Én mindig csak a fő irányvonalat tanultam meg, onnan meg már le tudtam vezetni a bizonyítást is. Neked is ezt ajánlom, bemagolás sokkal időigényesebb.

2017. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
69%
Pedig a mateknál helyben illik kitalálni a bizonyítást. Ha kell, alternatívat. De nem sikerült megértened. Mi van, ha a Pitagorász-tételt te nem a Brahmagupta-féle területdarabolással, hanem mondjuk az Einstein-féle hasonlósággal bizonyítod?
2017. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire menekülsz előle, hogy megértsd, mit keresel olyan egyetemen, ahol analízist tanítana?...
2017. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%
k
2017. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!