Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire tudnak szivatni...

Mennyire tudnak szivatni egyetemen a tanárok?

Figyelt kérdés
Sok ilyen sztorit hallottam, hogy vannak szivatós tanárok, ahol nagy a bukási %. De ha tanulok rendszeresen, és készülök akkor azért annyira nem tudnak szivatni nem? Pl. ha mondjuk relativ 5-ös a tudásom, akkor azért nem tud megbuktatni? Max 3-asra ha nagyon akarja? Vagy hogy megy ez?
2018. szept. 8. 00:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden tanár meg tud buktatni, ha megakar, de ez már gimibe is így volt.
2018. szept. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha nagyon akar, meg tud buktatni. Általában a fiatal egyetemi tanárok a legszigorúbbak és mindenbe belekötnek. Az idősebb professzorok már nincsenek úgy elszállva maguktól és nem olyan direkt rosszindulatúak.
2018. szept. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan, hogy az egész anyagot tudtam, az extra "intelligenciakérdések" nagy részét is és visszaadta az indexemet a prof. Ha éhes lett volna, meghúzott volna. Vannak hangulatemberek.


Egy másikról hallottam, aki berágott valakire s közölte vele, hogy MINDENKÉPPEN, mindig meg fogja húzni. Mivel kötelező tárgyat tanított, ez elég nagy baj volt, azt hiszem, más egyetemre ment át a delikvens. Ez azért gond, hogy nem lehet felsőbb, igazságosabb szintre menni...


Gimiben még úgy van, ahogy írod, de az egyetem egyes profoknál már neccesebb.

2018. szept. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Pontosabban remélem, hogy gimiben úgy megy. Minket is rühelltek tanárok, de nem buktattak jó tudásra, különben is vannak dogák, lehetne azért mutogatni, ha rosszul javítanák ki s osztályoznák, szerintem botrány lenne...
2018. szept. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
A bukási statisztika a tanár bizonyítványa is.
2018. szept. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Fejlődéslélektan, Bárczi. Estis voltam, nappalisokkal szóbeliztem. Kihúztam a tételt, elmondtam (250 km-ről jártam, utána orvoshoz vittem kontrollra a lányom, kint ült a folyosón, tudta a tanárnő, fiatal, huszonéves). És nem engedett el, közölte, végigültem a többi 10 ember vizsgáját, azokból is kérdezett. Majd a végén közölte, ő erre négyest is adhatna, de ma csak kettest akar... Örök emlék a lányomnak, aki végighallgatta, a mai napig emlegeti (ma már ő is egyetemista).
2018. szept. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Normális tanárok nem szívatnak általában, de szinte minden egyetem minden szakján vannak hangulatemberek.

Főképp szóbelinél lehet szívatni, mert tud azért a tanár olyat kérdezni, amit biztosan nem tudsz :) Írásbelinél annyira nem jellemző, mert azt ugye vissza lehetne ellenőrizni.

De azért ha tanulsz, bejársz órákra, figyelsz órákon, akkor nem valószínű, hogy probléma lesz, én azokra az órákra, amikből szóbeli vizsga van, mindig bejárok, és megfigyeltem, hogy a tanárok sokkal segítőkészebbek vizsgán azokkal szemben, akik bejárnak órákra, mint azokkal, akik csak vizsgára járnak be.

De van olyan szaktársam, aki nagyon kötekedős, többször is nekiállt vitatkozni a tanárral, aki vizsgán persze szépen visszaadta a dolgot. Vizsgakurzuson se ment át, másodévesként mehet az elsőévesekhez megint.


Tanulj és készülj rendesen, viselkedj normálisan, valószínűleg nem lesz baj vizsgán. Ha pedig kifogsz egy olyan tanárt, aki azért ad mondjuk kettest, mert rossz kedve van, akkor azt le kell nyelni, el kell fogadni, sokkal rosszabbul jársz, ha nekiállsz vitatkozni.


De egyébként az se biztos, hogy egy "rossz hírű" tanár mondjuk veled szívózni fog, nálunk is van olyan tanár, akit sokan utálnak, mert hogy "igazságtalanul osztályoz", velem mégis mindig normális volt, meg amikor én voltam vizsgázni, a többiekkel is :) Vannak, akik a tanárt hibáztatják azért, mert nem tanultak, és ezért meghúzták őket.

2018. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 chtt ***** válasza:
40%

"A bukási statisztika a tanár bizonyítványa is."


Általánosban, gimiben igen, fősulin, egyetemen már nem. Sőt...

2018. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Órákra tervezek bejárni, remélem azt azért majd értékelik vizsga közben is :D
2018. szept. 8. 13:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mert ha egy előadàson vannak 200-an (mondtam egy szàmot) a vizsgàn azt se fogja tudni ki vagy. (vagyis a lapról a neved )
2018. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!