Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnökin melyik...

Villamosmérnökin melyik szakirányt ajánljátok?

Figyelt kérdés

Az őszi félév végén szakirányt kellene választanom, van esetleg aki le tudná írni, hogy melyiken mi vár az emberre, milyen lehetőségeket nyújtanak?

(választható szakirányok: Automatizálás, Infokommunikációs technológiák, Műszer-Automatika, Mikroelektronika és technológia, Villamosenergetika)



2018. szept. 9. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb az Élet minősége, amihez tagadhatatlanul hozzájárul a fizetésért kapható anyagi javak összessége is, de ugyanakkor utált munkakörbe bejárni dolgozni, az nem a békés és hosszú öregkor garanciája, hanem a korai gyomorfekélyé vagy az infarktusé.

Szóval téged a villamosmérnökségből semmi sem vonz? De legalább nem is taszít?

2018. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az elektronikát megutáltam, a tanároknak köszönhetően. Ha az életben tetszene is, az odáig vezető 4 év nem, így a Mikroelektronika és tech részemről kilőve.

Csak ugye mielőtt kiválasztom valamelyiket szeretnék 1-2 dolgot megtudni róla, melyikben mivel is telnek majd a mindennapjaim. :)

2018. szept. 10. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Mind sokrétű, mindegyikkel jól el lehet helyezkedni.

Szerintem.

Én vill-energetikán végeztem. Szerettem, nagyon jó volt sokat tanulni Novothnytól és Morvától. A munkámat is szeretem, erősáramú tervezésben helyezkedtem el egy tervezőirodánál.

Ha most választhatnék szakirányt, akkor viszont műszerre mennék. Most úgy gondolom az picit jobban érdekelne utólag, de jól választottam így is, elégedett vagyok.

Automatizálás: PLC-s modul nagyon tanulós, lényegében önképző kör, sokat bent kell lenni iskolán kívül is hogy megfelelő szintre elsajátítsd az anyagot. De ez igen jó kilépő a munkaerő piacra.

Az épület modul nem rossz, de hogy őszinte legyek, a legtöbbjük nem épületes témában helyezkedik el végzés után, hanem általánosabb villamosmérnöki munkákban, amik a legváltozatosabbak is lehetnek.

A robotok modul idéntől nem indul, ezt tudom most ott maradt ismerősöktől. :)

A hajtások modul szerintem jó, nekem tetszik, szimpatikus. Elhelyezkedés mint a többivel, itt is jó.


Energetika:

Itt szinte tényleg mindegy, hogy melyik modulon végzel, nagyjából független egymástól, hogy hol fogsz elhelyezkedni. A rendszerek egy fokkal nehezebb mint az eninfó vagy a fogyasztók, de mind jó.


Automatizálás szakiránnyal több munkalehetőség közül választhatsz, de energetikával sem fogsz mellélőni, azt választ amelyik érdekel.

Amúgy olvastam egy nagy igazságot itt, amit átvennék: A második munkahelyeden nem fog érdekelni senkit, hogy milyen szakirányon végeztél.

És ez igaz, az első munkahelyedet ezalapján fogod választani, a másodikat nem, ott csak is az általad felmutatható tudás alapján fognak felvenni a munkakörre, és az addigi munkatapasztalataidról. Ha te energetikán végeztél, de a munkahelyeden beletanulsz a PLC programozásba, akkor utána senkit nem fog érdekelni, hogy te nem automatizálás szakirány PIR modulon végeztél, hanem felvesznek, mert tudsz PLC-t programozni.


A tavaszmezős szakirányokról nem írnék, nem akarok téves infót adni, én az óbudaisokról tudok érdemben szólni. :)

2018. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én, ha fiatal lennék, kitanulnám a védelmes szakmát, és elmennék Amerikába.

Na, a védelmes szakma az ugye kettő határterülete, az energetika mondja meg a célokat és az elektronika meg az eszközöket. Ebből az egyiket sajnos nem tekinted kivitelezhetőnek.

Energetikával felvételt lehet nyerni az áramszolgáltató vállalatokhoz, tán még a végzésed idejében is lesz felvétel - most ugye még k* nagy hiány van, mert lassan kihalnak a 90-es évek elején utcára került mérnök-tömegek, és az ezen tömegek miatt vonzerejét vesztett képzésre senki nem ment.

2018. szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A védelmek az egy nagyon szép ágazata az energetikának.

De én nem dolgoznék áramszolgáltatónál.

Vannak ott ismerőseim, akik most végeztek nem régiben.

Bejárnak, elvannak, de úgy igazán senki nem szereti a munkahelyet. Fizetésben kezdéskor nem rossz, de nem megy annyira fel mint a versenyszférában.

Azt mondjuk hozzátenném, hogy van aki pont ezt szeretné egy ilyen helyen, hogy nem annyira pörgős, nyugalom van, nem hajt senki, túlóra szinte soha.

Én kis tervezőirodánál vagyok ugye, van pörgés, hajtás, nehéz feladatok amiket meg kell oldani és kész.

Ez inkább személyiség függő, kinek mi jön be.

De az biztos, hogy nincs rossz helye ott egy villamosmérnöknek.

2018. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, a kutya jóllakottsága meg a farkas szabadsága Ezopusztól. :) Elmegyek egy konferenciára, a tervező barátom mellém ül, a délelőtti előadások alatt négyszer telefonál 20 perceseket, majd ebéd után elmegy, mert ma tud közművet egyeztetni.

Ha már üzemviteles lettem, soha nem cserélném vissza semmi másra, ez egy jó játék. :) Azért egy világváros 120 kV-os hálózatán megmozdulni, ha durr kikapcsolódik valami, az a pörgés ritkán van, de annál jobb pörgés nincs.

Szóval így legalább egálban vagyunk, mert én meg tervező irodában nem dolgoznék. :)

2018. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, pont ezt szeretem a szakmában, hogy ilyen sokrétű. :)

Mindennek megvan a szépsége, és mindenki meg tudja találni a neki való munkakört és típust. Ha az embernek változik az igénye, akkor meg tud váltani.

Szóval a kérdezőt csak biztatni tudom arra, hogy érdeklődjön felsőbbévesektől/végzett mérnököktől, hogy milyen tapasztalataik vannak. Nem lehet félrelőni, ha olyat választ ami érdekli, akkor biztosan megfogja találni a helyét villamosmérnökként.

2018. szept. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!