Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tarts rendet rajz oran?

Hogy tarts rendet rajz oran?

Figyelt kérdés

Hosszu szunet utan 9 edikeseket kezdtem vizualis kommunikaciora tanitani. 1 osztaly eleg gaz, de ugy altalaban a rendeseket sem erdekli a tema, nem is hoznak magukkal semmit.(Pedig kedvelnek, de se lap, se cerka) En meg reformalni szerettem volna, de minek, ha nincs igeny? Sot zajonganak is. Pedig en nem szeretnek csak 5-ost adni.

Valami jo kis tipp a "mai" gyerekekhez??? Kezdjek el ordibalni, 1 eseket osztogatni? Rajzbol? CSakmerthogy fardtak, meg szerintuk "minek" (4 evben csak 1 evet van rajz heti 1x)es hogy bebizonyitsam, en vagyok az "ur"?

Pedig szerintem az alkotas, a kreativitas mindennek az alapja...Szeretnem megmutatni nekik, hogy rengeteg mindenre "KEPesek", szeretnem, ha oromot lelnenek az alkotasban, ha kikapcsolodnanak es hasznalnak a kreativitasukat...Ha felebrednenek!!!!

Keves az 1 ora, de megis lehet vlmit tenni...???



2018. szept. 14. 23:32
1 2
 1/19 anonim válasza:
60%
Egy középiskolai tanár most komolyan ilyen stílusban fogalmaz? Hát ez durva!
2018. szept. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy középiskolai tanár, unatkozó szerény képességű tizenötéves, aki talán rajztanár szeretne lenni.
2018. szept. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
nálunk úgy hozzábacta a naplót az asztalhoz minden óra elején hogy km-ekkel odébb is hallották...:D
2018. szept. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Irjam esetleg le meg masik ket nyelven? Fogalmazza mar meg, hogyan is kellene akkor? Ha ilyen a tancs, akkor szegenyes. A valsz primitiv.
2018. szept. 15. 09:28
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályban nálunk senki nem veszi komolyan az rajzórákat, sajnos én sem. Nem hinném, hogy ennek ilyen nagyon komoly órának kellene lennie, komoly jegyosztogatással. Nálunk valamennyire sikerült kreatív feladatokat adnia a tanárnak, és így picivel javult. Pl. csoportokban egy fotósorozatot kellett készíteni, úgy, hogy egyikőjük volt a modell, és különböző érzelmeket kellett mutatni rajta, ezt pl. majdnem mindenki megcsinánlta. Vagy videót kellett készíteni a városunkról. Nálunk még volt teremdíszítési verseny, arra is készülhettünk rajzon.


9. osztályban pl. szokott lenni nálunk vetélkedő a gólyáknak, meg gólyabál, akár lehetne terveztetni velük egy logót, stb.


Ezen kívül az óra sokszor ilyen beszélgetős stílusba váltott át. A tanár úgy kiválasztotta a normálisabb felét az osztálynak, megnéztünk egy-egy animációs filmet, vagy festményeket, rajzokról beszélgettünk, és szépen lassa szóba jött minden, és néhányan bekapcsolódtunk a társalgásba. Így mi jól jártunk, mert jót beszélgettünk, a tanár is jól járt, mert arról beszélhetett, ami őt érdekli, és a nem figyelők is jól jártak, mert nem kellett semmit csinálniuk. Nem a legideálisabb, de szerintem működik addig, amíg mindenki jól jár :D


Az óra tényleg hasznos lenne a kreativitás és alkotás fejlesztésére, és kreatív feladatokkal általában az osztályok egy részét be lehet vonni.

2018. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

A nénikéddel szórakozzál már, kölyök, legalább hallgatnál! Szerinted nem lehet megkülönböztetni egy közepes tanuló tinigyerek stílusát egy középiskolai tanárétól? Járjál kicsit szorgalmasabban a magyarórákra!

Amúgy, kedves "kolléga", kíváncsi vagyok rá, hogy meddig tartott az a hosszú szünet, mivel kereste addig a kenyerét, miért tért vissza a pedagóguspályára, melyik munkaközösség tagja és melyik kategóriában van jelenleg?

2018. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Vegre egy ertelmes valasz! Avagy legalabb VALASZ A KERDESRE!

Tudom, nem veszik komolyan a rajzot, hal'Istennek van mar annyi tapasztalatom es onertekelesem, hogy nem veszem szemelyes sertesnek. Sot, en is elmondtam az elso oran ugyanezt, azt is mondtam, zenet is lehet majd hallgatni, es hogy mindenki 5_os lesz, ha betartja a 2 dolgot: jelenlet (ezkozokben is) es tisztelet. Ugy nez ki, vannak, akik egyiket sem tartjak be. Persze az osztalyok nagy resze figyel, majd ezekert fogok bejarni. Tudom nagy dolgokat nem lehet vegrehajtani heti egy db rajzoran, de legalabb en tettem vlmit erte. Rendeltem konyveket megoldaskozpontu + visszajelzesu gyereknevelserol a Z-pess.hu es [link] Majd meglatjuk bejon-e, de legalabb elmodhatom, en mindent megtettem mielott tovabblepnek...

2018. szept. 16. 07:10
 8/19 A kérdező kommentje:
Valasz a 2.-ik ferfi megjegyzeseire: valoszinu idosebb vagyok nala. Idokozben vilagot jartam, voltak kiallitasaim es a kreativkodasbol eltem. Tanari (is) a vegzettsegem es besegiteni hivtak. Nem a megelhetesert vallaltam, hanem mert kedvem van hozza, mert szeretnek valtoztatni. A gyerekeimen merem le az oktatas minoseget, hogy rontjak el a gyerekeket. Es nem otthonrol jon, hisz 3 eves koratol a gyerekek eletuk legnagyobb reszet kozoktatasban toltik, a csaladdal meg a szunetekben sincsennek...Valoszinu, az oviban kene kezdeni a reformokat, mert a legtobb oviban nincsennek kozossegek, korlatok, foglalkozasok, magukra hagyjak a gyerekeket es lekezelik oket; a szemelyiseg pedig tudjuk 6 eves korig alakul ki, utana mar csak csiszolodik. Sajnos nagyon rossz iranyba halad az orszag...
2018. szept. 16. 07:20
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagy hihető, gyerek! Akárhogy erőlködsz! Valahogy nem véletlen, hogy bizonyos, kizárólag tanárok által megválaszolható kérdéseket lazán kihagytál a válaszodból. És még azt is megkérdezhetem, hogy hol végeztél.
2018. szept. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 chtt ***** válasza:
58%

Remélem is, hogy unatkozó tini, mert ha tanár, akkor tényleg nagyon rossz irányba halad az ország. :(


"...zenet is lehet majd hallgatni, es hogy mindenki 5_os lesz, ha betartja a 2 dolgot: jelenlet (ezkozokben is) es tisztelet."

Ugyan, mi a fütyfürüttyüt tiszteljenek rajtad? A tiszteletet nem ötösökért adják. Úgy kezded az első órát, hogy leírod a saját tantárgyadat. Nem kell teljesíteniük (elég, ha ott van és úgy tesz, mintha tisztelne... mert tisztelni a semmire nem fog), és mégis megvan az ötös. Hát gratula, kedves "kolléga".

2018. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!