Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A nemzetközi gazdálkodás...

A nemzetközi gazdálkodás mennyire matekos szak?

Figyelt kérdés

Egész életemben utáltam a matekot, mert kicsit sem érdekelt, untam, nem foglalkoztam vele és nem is ment. Nyelveket jól beszélek, érdekelnek a külgazdasági és egyéb diplomáciai kapcsolatok, viszont a matek miatt nem tudom, hogy be merjem-e jelölni. Valakinek esetleg van tapasztalara, hogy mennyire teljesíthető? Köszönöm előre is!


Ui.: a BGE francia nyelvű képzéséről lenne szó konkrétan.


2018. szept. 15. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A gazdálkodás szakokon keményen megy a matek. Deriválni-integrálni úgy kell tudni, hogy álmodból felköltenek, akkor is.
2018. szept. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Én erre a szakra járok, igaz BCE-n, de szerintem hasonló lehet. Én is utáltam a matekot, nem is ment gimiben, de az egyetemen egy erős 3-assal csináltam végig a matek I-II-t. Más matek nevű tárgyunk nincs, de matekos tárgyak vannak szép számmal (pl. pénzügyes órák, operációkutatás, statisztika stb.). Ezek viszont annyival “könnyebbek”, hogy a matek része igazából megtanulható, sokszor vannak típusfeladatok, akinek nincs matekos agya, az is be tudja seggelni. Persze nem azt mondom, hogy könnyűek, csak ilyen szempontból nekem pl. jobban fekszenek, mint a klasszikus matek.
2018. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor ha ilyen irányba szeretnék tanulni, de a matek része nem menne, ajánlottabb inkább a nemzetközi tanulmányok szak?

2018. szept. 15. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha hajlandó vagy foglalkozni vele egy keveset, akkor legalább kettesre teljesíthető a matek. Szerintem a nemzetközi gazdálkodással több lehetőséged lenne, mert mégiscsak egy közgazdász leszel, míg nemzetközi tanulmányokkal kb. semmilyen szakmád nem lesz. Persze ezzel is el lehet helyezkedni, nem azt mondom, de szerintem nehezebb. De ha tényleg teljesen elutasítod a matekot, akkor inkább hagyd a gazdaságot.
2018. szept. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hajlandó lennék foglalkozni vele, csak sok a kudarcélményem, és emiatt tartok tőle, hogy az egyetemen, nehezített körülmények között még kevésbé menne.


Esetleg van olyan könyv vagy oldal, ahol tudnék előre "gyakorolni", vagy legalább szembesülni azzal, hogy kb. mi várna ott rám?

2018. szept. 15. 20:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Mateking :)
2018. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!