Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik érné meg jobban?...

Melyik érné meg jobban? Nemzetközi gazdálkodás vagy pénzügy-számvitel?

Figyelt kérdés
Jövőre végzek jogon és mellette szeretnék levelezőre járni valamelyikre. Mindkettő érdekel, az idegen nyelvek is jól mennek, van egy német+egy angol felsőfokúm, és franciát kezdtem el most nemrég. Az érdekelne, hogy melyikkel lehet több+jobb pozíciót megpályázni. Nem feltétlenül akarok külföldön elhelyezkedni, már csak a jogi diploma miatt sem, amit külföldön nem igazán tudnék hasznosítani.
2018. júl. 27. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:

jogász vagyok de már korábban végeztem, de most msc közgazdász képzésre járok levelezőn. Szerintem felesleges alapképzésre jelentkezni mert kreditpótló képzésre is lehet ill a kreditelismertetési eljárásban előírják milyen tárgy kell még. Ha nem végeztél akkor még a jelenlegi képzésben is felvehetsz tárgyakat ha van rá energiád.


A jogi diploma elég lehet a vez-szerv-hez ellátási lánc ill a nemzetközi gazdálkodás msc-hez. A pénzügy, számvitel, marketinghez már nem biztos hogy megvan a min. 30 kredit.


Ha mégsem ez az út érdekel akkor a jogász-közgazdász szakirányú másoddiplomás képzés is elég lehet és akkor nem kell analízisből vizsgázni.

2018. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!