Fizika könyvajánlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén kezdtem el a tanulmányaimat a PTE-n a villamosmérnök szakon. Egyelőre minden úgy tűnik hogy menni fog, kivéve a fizika... Ott lesznek problémák, hiszen 10-ben tanultam utoljára fizikát, szóval nagyon nem emlékszek még az alapokra se. Esetleg tudna valaki ajánlani egy-két jónak számító fizika tankönyvet? Lényegében mechanika, kinematika meg ilyesmikkel fogunk foglalkozni az első félévben.

Kaptam már ajánlásokat: Holics László-féle könyvet illetve az SH Atlasz fizika könyvet. Valami más ajánlás esetleg?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 15. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is villamosmérnöknek tanulok. Nekem elég volt annyi, hogy a tanár által megosztott diasort nagyjából megtanultam. Számodra nem áll ilyen rendelkezésre? Könyvből is próbáltam tanulni, de tele volt (számomra) lényegtelen információkkal. Egy gépésznek lehet kell annyit tudnia, de egy villamosmérnök fizikával többet az életben nem fog találkozni (5. félévben vagyok, még semmit nem tanultunk amihez fizikai tudásra lett volna szükség, és nem is fogunk).
2018. szept. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tutira szeretnél menni, és a legtöbb információt megszerezni (több infó több segítség alapon) akkor az Alvin Hudson-Rex Nelson : Útban a modern fizikához című könyvet ajánlom. Abban tényleg benne van minden ami csak kellhet. Ha megvennéd, az ára elég borsos, de egy kis google és torrent után tied lehet.


Illetve Székely György : Ennyit kellene tudnod fizikából példatár még szóba jöhet. Bár középiskolás, de az összes feladat levezetéssel együtt benne van, így ha elakadsz sem problémás a dolog. Példamegoldáshoz jól jöhet (már ha nem vesztek kilószámra feladatot gyakorlatokon)


Ha az elméletet érted, onnantól csak példamegoldási rutin kell. Oldj meg sok-sok feladatot a félév során, és simán menni fog :)

2018. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Tudom, hogy villamosmérnökként nem lesz szükségem erre a fizikára, de mégis PTE-n nekünk a legnehezebb a fizika, még a gépészeknek sem ilyen. Ha lenne diasor/jegyzet vagy ilyesmi, amit a tanár biztosít, akkor nem kérdeztem volna rá a tankönyvre. :)


#2: Igazából csak feladatmegoldás van a zh-ban illetve ha jól emlékszem vizsgán is, de mégis szeretném tudni az elméleti hátterét is a dolognak.


Köszöönöm szépen a választ mind a kettőtöknek egyébként. :)

2018. szept. 15. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vegyészmérnökin vagyok, sejtheted nekem sincs mechanikára sok szükségem :D Ha gondolod írj privátban egy email címet, és aztán elküldöm amim van. Ha jól tudom a Hudson-Nelson is. Én elég jól megértettem ezekből. + adtak ki nekünk egy csomó feladatsort is, megoldásokkal, ami állati hasznos volt.
2018. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia én most 11-edikes vagyok nalunk jo a fizika en tokre szeretem az ofis konyvek szerintem jok ebbol van 9 10 11 stb kotet a mechanika kinematika 10esben van benne van az ofi "fedezd fel a vilagot" az Eszterhazy Karoly egyetem oktataskutato es fejleszto intezet allitotta ossze ebben benne vannak az alapok a konyveknek van egy emelt szintu valtozata is
2018. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Én a BME-re járok, nekünk ez volt a hivatalos könyv:

[link]


Én nem tudom a PTE-n miket tanítanak később, de nekünk szükség volt a fizikára a későbbiekben is. Aki "csak" átment - főleg a 2-ből - azok később jól megszívták a tereknél...

2018. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!