Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem igaz? -> A hősnő: szelíd...

Nem igaz? -> A hősnő: szelíd (többnyire) A Hős (vagy a szerelme) : vagány, menő, stb. A többi lent.

Figyelt kérdés

Nektek is feltűnt már, hogy a könyvekben mindig ugyanolyan a hősnő pasija?: Macsó, vagány, mindenki kedvence, sok csodálója van, amiből a hősnőnk is csak egy a sok közül? Ez érthetetlen számomra! Szívesen látnék már egy olyan történetet, ahol a Fiú kedves, visszahúzódó, és a fent írtakkal ellentétben álló tulajdonságokkal büszkélkedhet. Nos, a kérdés az, hogy:

Mi a ti véleményetek erről

Tudnátok-e a Macsó Főszereplő Fiú ellentétjéről könyvet ajánlani.



2018. júl. 21. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Most megfogtál. Épp kutatok az agyamban egy olyan történet után, ahol ez nem teljesül, és beletelt egy időbe, amíg találtam. De találtam!


John Green: Teknősök végtelen sora. Itt mondjuk az állítólagos szépfiú meglehetősen gazdag, de inkább tartozik külsőleg-belsőleg a nerd kategóriába, szóval inkább néz ki okostojásnak mint szépfiúnak.


Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó.

Abszolút romantikus kis történet rengeteg sírással, és a lány élete szerelme mániákus depressziós, és szintén nem a szépfiú kategória, bár nem éppen az a "csendes és visszahúzódó" fajta, inkább pimasz, de sem macsó, sem pedig vagány.


Rainbow Rowell: Eleanor és Park. A srác ázsiai, kicsi, vékony, csendes típus, aki halálosan szerelmes, a lány meg... fura.


David Levithan: Nap nap után. Az első és a második rész full ugyanazokat az eseményeket írja le csak először a "fiú", másodszor meg a szerelme szemszögéből, érdemes elolvasni mindkettőt. Itt képtelenség nemekről vagy kinézetről beszélni, mert a lány szerelme minden nap más testben ébred, és minden nap megkeresi a lányt, de szerintem a tipikus szépfiúk személyiségének az ellentétével büszkélkedik.


Maggie Stiefvater: Hollófiúk sorozat

A srác itt meg megszállott és mániákus arisztokrata, és szerintem csak első látszatra szépfiú. Valamint sokkal árnyaltabb a személyisége, és hiába vagány, mert egyáltalán nem tartozik a szépfiúk csoportjába, a lány meg... ő inkább az a bizonyos "szarok mindenre" típus.


Ennyit sikerült így pár perc alatt gyűjtenem. Amúgy nagyon igazad van, a legtöbb hímnemű szereplő, akivel a főhősnő összejön, egy istenség, és gyakran még bunkó is mellé. Talán mert a legtöbb romantikus regény írója és olvasója nő, és valahol ki kell élje a szépfiúk utáni vágyát. És a legtöbb nő egy oltárira bunkó, és istenítésre méltóan jóképű srácra vágyik. Persze tisztelet a kivételnek.

2018. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm (;
2018. júl. 22. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!