Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi könyvek, jegyzetek?

Egyetemi könyvek, jegyzetek?

Figyelt kérdés

Menyire fontos a legújabb kiadás? -tudom, hogy számvitelnél az, mert menden évben új a törvény, de pls kommunikáció, közgáz stb, jó ha pl 2013-as van 2015-ös helyett?

És ha bejárok minden előadásra, ahol még a pp-t fel is tölti a tanár, akkor mennyire kell a jegyzet? Mi szokott a jegyzetekben lenni általában?


2018. szept. 18. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam jegyzetet vásárolni, ha azt konkrétan az én tanárom írta, és nagyon ajánlgatja. Azt vettem észre, hogy abból könnyebb felkészülni, meg igazából nem is olyan drága kb 700-tól nagyon maximum 1500-ig terjed egy jegyzet ára.

Szerintem nem szükséges a legújabb kiadása az egyetemi könyveknek, én könyveket nem is vásároltam csak jegyzeteket, mert a könyvekre ott van a könyvtár. Érdemes szétnézni, nagyon megkönnyíti az ember életét :)

2018. szept. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tanár- és tantárgyfüggő, hogy mennyire kell a jegyzet. Azt azért karon belül általában lehet innen-onnan hallani, hogy melyik tanárnál elég az, ha csak bent vagy órán, és ki az, akinél tényleg betéve kell fújni a jegyzetet.

Az pedig, hogy miből kell aktuális, szintén el szokták mondani a tanárok. Értelemszerűen a jogi alapú könyveknél fontos, hogy aktuálisak legyenek, de a legtöbb más típusú jegyzetnél ez majdhogynem irreleváns, de ha fontos, hogy naprakész jegyzet legyen, úgyis kihangsúlyozzák a tanárok.

2018. szept. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elmondja a tanár, mi kell az órára, illetve elmondják a többiek, hogy IGAZÁBÓL mi kell az órára.
2018. szept. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!