Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek napi 60 oldal...

Szerintetek napi 60 oldal elolvasása tudományos szövegből ( egyetemi tankönyv) az nagyon kevésnek számít?

Figyelt kérdés
2017. nov. 26. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ahhoz sok, hogy kevés legyen...:)
2017. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%

Ohh, ha én bírnék ilyen tempóban olvasni... :D

Ha meg is érted, fel is dolgozod, nem csak átfutod, az már rengeteg.

2017. nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem, szerintem is inkább sok. Nem az a kategória, mintha szépirodalmat olvasnál.
2017. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
sok mindentől függ. Pl. már a diszciplina sem mindegy. De 60 oldalt én 30-40 perc alatt átnézek és kiszedem belőle a lényeges infókat, tehát skimmelni nem sok. Mély, értő, tanulós olvasáshoz viszont lehet, hogy az.
2017. nov. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
29%

Ez függ attól, hogy milyen céllal olvasod, és mennyi időt szánsz rá a naponta. És még ott van, hogy mekkora betűméret, margó, sortávolság, képek.


Ha napi 24 órával számolunk és meg szeretnéd tanulni, akkor is kevés 60 oldal - szerintem.


Szóról szóra tanulni, bemagolni valamit egyébként sincs értelme.

2017. nov. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mit nevezünk oldalnak? Egy szerzői ív 40000 leütés, ami 32 nyomdai kis oldalnak felel meg. 60 oldal ebből 75000 leütés.

Napi 60 oldal? No de hány napon keresztül? Mert nem lehet ilyen tempóban huzamosabb ideig tanulni. Egyéni képesség és a tartalom mélysége is erősen befolyásolja a végeredményt.

Szóval kedves kérdező, vizsgaidőszakban kell is ennyit olvasni, csak az nem mindegy, hogy ez ismétlés, vagy teljesen új anyag és hányadik pótvizsgára...

2017. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

Ha vizsgára készülsz, akkor roppant kevés.

Szerveskémia szigorlatra (10 féléves) combközépig értek a földtől az egymásra rakott könyvek, amire 2 hetet hagytunk. A komplett Bruckner, meg a sztereokémia, IR, NMR stb.

2017. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
jaj, ilyen szigorlat alig-alig van öt év alatt, nem kell a hőst játszani. Egy sima egyféléves tantárgyra teljesen jó az a 60 oldal. Ha többet tanulnál, 2 nappal a vizsga után már semmire sem emlékeznél.
2017. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!