Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulnék de nem tudom...

Továbbtanulnék de nem tudom reális-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos nem voltam fényes tanuló sosem, viszont nagyon színvonalas iskolákba jártam. Jelenleg 12. es vagyok. Az utóbbi fél évben megfogalmazódott bennem hogy szeretném továbbfolytatni az utam. A várható reális érettségi pontszámom olyan 280-300 pont körül lesz. Nagyon szívesen fogadnék már megélt szituációkat, tanácsokat, tippeket. Természetesen önköltségesre mennék.

előre is köszi !


2018. szept. 19. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Mindenképpen kell egy szakma,de a kérdésből sem a nemed, sem az érdeklődési köröd,sem a lakhelyed nem derül ki. Mindenképp tanulj tovább !

Tudok segíteni, de ahhoz priviben írd le ezeket a dolgokat.

2018. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem egészen értek egyet az #1 válaszolóval. Valóban ez így elég kevés infó, mert ez nagyban függ attól, hogy mi érdekel. De mindenképp ne tanulj tovább. Csak akkor ha olyan szak érdekel, amit felsőoktatásban érdemes tanulni. Értem ezalatt, hogy aki asztalos szeretne lenni, az ne menjen mindenképp egyetemre - mert feleslges.
2018. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy középiskolában mindenféle tárgyakat hogyan tanultál, az nem igazán számít már, ha bekerülsz egyetemre. Nem egy olyan emberrel találkoztam, aki 2-3-as tanuló volt középiskolában, de mikor egyetemre ment továbbtanulni az érdeklődési körén belül, akkor nagyon is jól tanult, mert nem kellett olyan sok érdeklődési körétől távol álló dolgokat is tanulnia.


Nézz szét mindenféle vidéki nagyobb nevű egyetemeken, hogy milyen szakjukon milyen volt a felvételi ponthatár. 280-300 pont között nem egy államilag támogatott szak is volt pl. a szegedi egyetemen. Az alacsony pontszám ellenére ott jó pl. az oktatás.


Nézz szét érdeklődési körödnek megfelelően.

2018. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!