Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utálom az egyetemet. Mit...

Utálom az egyetemet. Mit csináljak, ha nem érdekel semmi sem?

Figyelt kérdés

Már középiskolában sem tudtam, hogy mit tanuljak. Elkezdtem egy egyetemet, de az első félév után otthagytam, mert egyáltalán nem éreztem azt, hogy érdekel. Azt gondoltam, hogy biztosan rossz döntés volt és jobban járok, ha inkább valami mást választok helyette. Elkezdtem egy másik szakot, aminek az elején szinte ugyanazt éreztem, de egy picivel talán jobban tetszett, mint az első és úgy voltam vele, hogy annak adok egy esélyt. Azt hittem, hogy majd talán idővel több lehetőségem lesz, több óra, új területek stb. és majd csak találok valamit, ami megfog. Most vagyok a harmadik félévemben, de semmi sem változott. Nem is azzal van a baj, hogy nem megy vagy unalmas stb., hanem inkább az a problémám, hogy abszolút nem érzek semmilyen motivációt, elhivatottságot, elszántságot. Sokat kell tanulni, olvasni, csomó beadandó van, amivel megint nincsen baj, mert erről szól az egyetem. Ugyanakkor amíg ebben mások látják a fejlődés és haladás lehetőségét, tudják, hogy profitálhatnak belőle és javukra válik, addig számomra ezek csak szimpla feladatok, amiket teljesíteni kell a határidőig. Nem érzem azt, hogy nekem ez jó és megéri küzdeni érte, mert nincsen miért. Bejárok az órákra, készülök stb., de csak kötelességtudatból és így nyűg az egész. A hét végére teljesen lemerülök, elfáradok és azt keresem, hogy mikor van időm valami másra pl. barátok vagy hobbi. Egyszerűen nem érdekel, utálom.


Ugyanakkor az a baj, hogy más sem érdekel. Ha lenne egy másik alternatíva, pl. tudnám, hogy gépészmérnök akarok lenni, akkor ebben a percben otthagynám ezt a szakot. Viszont nincsen. Nincsen egy másik szak sem, amire azt tudnám mondani, hogy igen ez érdekel, ez tetszik és ezzel szeretnék foglalkozni. Szakmák között sincsen egy sem. Így jobbnak látom azt, hogy végigszenvedem ezt a szakot, viszont borzasztóan érzem magam az egyetemen.


2018. szept. 23. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Leírtad, hogy mi a probléma: nem vagy elég elhivatott, így nehéz végigcsinálni.


Szerintem ezt a szakot már fejezd be, legyen egy végzettséged, utána nem kell ebben dolgoznod, ha nem akarsz. Kezdj el csinálni valami mást, nézz magadba, hogy mi az, ami igazán érdekel.

2018. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"mikor van időm valami másra pl. barátok vagy hobbi" - Mi a hobbid? Annak megfelelő irányba indulj el.


Másrészről szerintem teljesen felesleges egy szakot elvégezni, ha tudod, hogy nem fogsz benne dolgozni. Elpocsékolod az államis féléveidet (ha költségesen vagy, akkor pénz megy feleslegbe).

2018. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Államin vagyok, de igazából ez mindegy. Mármint a legtöbb szak azért ilyen 300.000 forint környékén van, ami azért szerintem még a kifizethető kategória.


Rajzolni szeretek, de igazából azt nem tudnám elképzelni, hogy ezzel foglalkozzak.

2018. szept. 23. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor amíg ebben mások látják a fejlődés és haladás lehetőségét, tudják, hogy profitálhatnak belőle és javukra válik, addig számomra ezek csak szimpla feladatok, amiket teljesíteni kell a határidőig" - SOHA nem éreztem azt, hogy adott kurzus vagy adott feladat előbbrevisz, de ettől a szakom és azt a fajta munkát, amit a PAPÍR birtokában el lehet végezni, szerettem - a szakmát úgyis az első munkahelyeden fogod megtanulni, az egyetem csak a jogot biztosítja, hogy betedd valahova a lábad, és szerencsés esetben a nagyon alapokat már tudni fogod.

Ha a későbbi munkakörök sem érdekelnek, az már baj:(

Ebben az esetben tényleg lehet, hogy jobb, ha abbahagyod, tanulni később is lehet, addig meg valamilyen munkát kellene vállalnod, amíg rájössz, mit akarsz...

Persze, később tanulni, család, munka mellett már sokkal nehezebb, ezt is mérlegelni kell...

2018. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát ez pont nem az a szak, ami konkrét munkalehetőségeket biztosít. Itt tényleg inkább az a lényeg, hogy minél inkább tedd oda magad és folyamatosan azon dolgozz, hogy fel tudj mutatni valami pluszt. Önmagában az alapszak nem jó semmire, tehát mindenképpen kell hozzá valami plusz vagy pedig tovább kell tanulni, kutatni stb. Szóval ilyen szempontból nincsen egy konkrét cél, mint mondjuk egy fogorvosnak vagy tanárnak.


Az a baj, hogy ha most választanék valamit, akkor nem biztos, hogy az bejönne, mert lehetséges, hogy ugyanígy járnék vele, mint most... Viszont nem szívesen mennék el dolgozni sem, pont azért, amit leírtál. Egy szál érettségivel kitörölhetem a seggemet, mert kb. annyit ér. Dolgoztam diákmunkán eladóként, árufeltöltőként, voltam címerezni is és ez ilyen időszakos pénzkeresési lehetőségnek jó, de erre nem lehet felépíteni egy életet. Márpedig most is csak ilyen lehetőségeim lennének és nem szeretnék ebbe beleragadni... Félek, hogy csak felesleges időhúzás lenne, kb. a 11. osztály óta azon vagyok, hogy kitaláljam, hogy mi érdekel és nincsen rá garancia, hogy ha otthagyom az egyetemet, akkor 1-2 éven belül megvilágosodom. Valamint ahogyan írtad, akkor meg jönnének a "jaj már öreg vagyok ahhoz, hogy tanuljak", "dolgozni kellene", "el kellene költözni otthonról", "kell saját ház/autó" stb., stb., a tanulásba is sokkal, de sokkal nehezebb lenne visszarázódni. Most még fiatal vagyok, könnyebben tanulok, könnyebben alkalmazkodok, a szüleim is támogatnak stb., szóval minden szempontból ideálisabb lenne most tanulnom. Viszont nem tudom, hogy mit kellene....

2018. szept. 23. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!