Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 24-25 évesen késő elkezdeni...

24-25 évesen késő elkezdeni egy új egyetemet, szakmát? Mást is sok minden érdekel?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem 24, és már túl vagyok egy mesterképzésen. December óta a szakmámban dolgozok, de sulik alatt is kerestem pénzt, így van egy nagyobb tartalékom. Egy valamivel van bajom: annyi minden érdekelne még. Nyilván tudom, hogy nem lehetek minden egyszerre, mégis bennem van a vágy, hogy tanuljak, hogy képezzem magamat. Ezt megteszem autodidakta módon is, viszont lehet hülyén hangzik, de papírt is akarok róla, ráadásul egy egyetemen teljesen más lenne elmélyülni a témákban. Csak az időtől félek egész egyszerűen, meg önzőnek érzem magamat, lehet meg kéne elégednem azzal, amim van, és lehiggadni. A környezetem ellentétes véleményeken van. Másnak is vannak hasonló érzései, tapasztalatai? Főleg így jelentkezés előtt... :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. febr. 4. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem teljesen jól gondolkodsz, és a környezeted visszahúz. Tanulj nyelveket, szerezz újabb diplomát OKJ-s bizonyítványt, vagy külföldi tapasztalatot, de a legfőbb, hogy olyan emberekkel vedd körül magad, akik támogatnak! (Lehet, hogy először is el kellene költöznöd...) 24 évesen még kár pánikolnod - van, aki ennyi idősen kezdi az első egyetemi képzését.
2017. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megengedheted magadnak, csak rajta! Én teljesen megértelek! A te életed, ne hagyd, hogy mások visszatartsanak attól, amit szeretnél!
2017. febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sosem késő, nyugodtan vágj bele.
2017. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

Kicsit akkor megnyugodtam. Csak tényleg van egy hülye érzésem, hogy inkább a pénzszerzésbe kellene most energiát fektetnem. Amik foglalkoztatnak még, azok baromira elütnek a mostani pályámtól, de nem tehetek róla, annyi minden érdekel, például a tudományok. Nyelveket természetesen amúgy is tanulok, az úgymond alap. :) Lehet meglátom, merre és hogyan haladok ebben az évben. De akkor szerintetek normális lenne, ha többféle szakmába belekóstolnék? Mert biztos másnak is vannak ilyen vágyai, csak mégsem teheti meg, én meg itt pattogok... :D

2017. febr. 5. 13:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, próbáld ki magad másféle területeken is! Find your niche! :)
2017. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!