Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jobb lesz, ha nem erőltetem...

Dorbek kérdése:

Jobb lesz, ha nem erőltetem az informatika szakot?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben kezdtem a SZTE-en Programtervező informatikus szakon és már most, az első hónapban nagyon nehezen megy a matek, pontosabban a diszkrét matek és a kalkulus. Órán odafigyelek, lejegyzetelek mindent de megkérdez a tanár és egyszerűen semmit sem értek. Otthon próbálok tanulni, ülök a jegyzeteim fölött, de teljes sötétség. És ez még csak a legeleje. Mindig is nehezen tanultam a matekot, még gimnáziumban is magántanárhoz kellett járnom. A kérdésem az, hogy ha már itt az elején így megy a matek, jobb lesz, ha inkább máshol próbálok szerencsét?

2018. szept. 25. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez a normális. Mégis mit gondoltál, hogy eddig a tanult 2400 éves ókori matekkal, amit a szimpla középiskolákban nyomatnak, azt folytatják egyetemen, és talán eljutnak a 2300 éves tételekig az egyetemeken? Hát nem.
2018. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Talán a mérnökinfó szerencsésebb lett volna vagy a gazdinfó, ezeken kevesebb a matek (alapozó matek órák megyeznek ettők független, inkább a képzés egészére értem). Próbáld meg magántanárral vagy kérj segítséget felsőbb évesektől. Ezt a szemesztert még azért csináld meg teljes erőbedobással és inkább januárban dönts. Más szakra úgyis februárig tudsz jelentkezni, szóval ne az első 3 hét alapján ítélj még.
2018. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Az egyetem nem középiskola. Nagyon nehéz az első két félév. Nem csak neked – másnak is. Állj neki szorgalmasan és tanulj. Ha nem érted, kérj segítséget. De ne hagyd ott és ne ess pánikba, más is túlélte. :)


Teljesen jó szakra jársz, ne inogj meg, ez az igazi!

2018. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk én azt alapból nem értem, hogy mért mentél egy olyan szakra, ahol kemény matematika van, ha az alap középszintű matekot se bírtad. Neked kell tudni, ha látsz esélyt küzdj, talán belejössz.
2018. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Az egyetemi matektanulashoz a mateking.hu-t ajánlom, a nehezet is egyszeruve teszi.
2018. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Én is így vagyok vele, mint te. Csak én gazdaságinformatikára járok. Nekem se ment középsuliba se a matek (2-es 3-as voltam végig, a közép matek érettségim is csak 61% lett), én is jártam magántanárhoz.


easymaths.hu oldalt tudom ajánlani, én is innen tanulok, és még mindig járok a magántanárhoz is.


Remélem ez elég lesz, hogy 2-essel átcsusszanjak a matekos tárgyakból és elfelejtsem végre, és koncentrálhassak a programozásra, ami valóban érdekel.


Esetleg átjelentkezhetnél te is gazdinfóra, itt csak 1 év matek van, és nem nagyon van ráépülés se a matekos tárgyakra, szóval nem baj ha nem sikerül elsőre.

2018. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

"közép matek érettségim is csak 61% lett"


Semmit nem jelent. Van akinek úgy lett 95 százalékos matek érettségije (középszinten), hogy egy OKJ-s képzésen képtelen egy olyan faék egyszerűsége példát megoldani amihez a téglalapok hasonlóságát kéne használnia.


"Remélem ez elég lesz, hogy 2-essel átcsusszanjak a matekos tárgyakból és elfelejtsem végre, és koncentrálhassak a programozásra, ami valóban érdekel."


Ez vicc. Matek nélkül nincs programozás. Csak valami hihetetlenül über gagyi szinten.

2018. szept. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
#7: Nem vicc. Például Webprogramozáshoz 0 matek tudás szükséges.
2018. szept. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Azért kicsit több nyelvet fog tanulni mint a webprogramozás :D
2018. szept. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező,én is elsőéves vagyok csak mernokinfon.


A kalkulus az valóban nagyon nehéz,de tudom ehhez ajánlani Szabó Tamás web oldalát ,ahol szépen tételekre lebontja az anyagot és elmagyarázza .Én is innen tanulok nagyrészt.

2018. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!