Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Szerintetek egy lány tanulhatna programozást? Mi a véleményetek róla?

Lány vagyok,és érdekelne az informatika,ezért gondoltam,hogy a Kandóba mennék majd informatikai szakra,de félek,hogy egyedül én lennék lány, a többiek mit szólnának hozzá, lennének e egyáltalán barátaim stb. Esetleg más "fiúsabb" szakmát tanuló lányokról is jöhetne vélemény,úgy értem hogy illeszkedik be vagy valami.

Keress kérdéseket hasonló témában: informatika

2018. szept. 21. 22:49  Privát üzenet  

A válaszok
rengetegen vannak lányok is, pl. szegeden az epam tele van női programozókkal

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. szept. 21. 23:17 Privát üzenet

Én programozó szakot végeztem, rég volt, de már akkor is jócskán voltak lányok. Kevesebb, mint fiú, de volt. Különben is, ha ez érdekel s ehhez van tehetséged, kit érdekel, hogy ki mit gondol? Engem egyáltalán nem hatott meg mások fura gondolkodása, pedig én is megkaptam, hogy egy lány miért lesz programozó? Democoder is voltam, na az már ritkább, másik coder lányról nem is hallottam az országban, de az sem volt számomra gond, jó, hogy nem hagytam ki azokat az éveket sem.

Amúgy motorra van jogsim, autóra nem, az nem vonz :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. szept. 21. 23:34 Privát üzenet
Nálunk egyetemen van pár lány az osztályban. Sőt, női oktatónk is van, de még a kurzusvezető is egy hölgy.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. szept. 22. 11:24 Privát üzenet
Szerintem igen. Néhány kivételtől eltekintve senki nem fog lenézni a szakon. Sőt, szerintem még örülni is fognak, mert bár egyre több a lány, még mindig a fiúk vannak többségben. Egyébként egyre több ilyen "lányokat programozónak" jellegű kezdeményezést hallottam, tehát szerintem egyre többen lesztek.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. szept. 24. 10:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Soproni Egyetem kollégiumaiban lakhat fiú & lány egy szobában?
Honnan szerezhetnék partnert szalagavató keringőhöz?
Tudnátok csapatnév ötleteket írni egy most alapult amatőr gimis lány kosárcsapatnak?
Miért jár több lány felsőoktatási intézménybe, és miért teljesítenek jobban a fiúknál?
A gólya táborban hogy osztják be a szobákat ha ugye senki se ismer senkit mi alapján?
Bge gólyatáborban több a lány, mint a fiú?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!