Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy lány tanulhatn...

Szerintetek egy lány tanulhatna programozást? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Lány vagyok,és érdekelne az informatika,ezért gondoltam,hogy a Kandóba mennék majd informatikai szakra,de félek,hogy egyedül én lennék lány, a többiek mit szólnának hozzá, lennének e egyáltalán barátaim stb. Esetleg más "fiúsabb" szakmát tanuló lányokról is jöhetne vélemény,úgy értem hogy illeszkedik be vagy valami.

2018. szept. 21. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
rengetegen vannak lányok is, pl. szegeden az epam tele van női programozókkal
2018. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én programozó szakot végeztem, rég volt, de már akkor is jócskán voltak lányok. Kevesebb, mint fiú, de volt. Különben is, ha ez érdekel s ehhez van tehetséged, kit érdekel, hogy ki mit gondol? Engem egyáltalán nem hatott meg mások fura gondolkodása, pedig én is megkaptam, hogy egy lány miért lesz programozó? Democoder is voltam, na az már ritkább, másik coder lányról nem is hallottam az országban, de az sem volt számomra gond, jó, hogy nem hagytam ki azokat az éveket sem.

Amúgy motorra van jogsim, autóra nem, az nem vonz :D

2018. szept. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk egyetemen van pár lány az osztályban. Sőt, női oktatónk is van, de még a kurzusvezető is egy hölgy.
2018. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Néhány kivételtől eltekintve senki nem fog lenézni a szakon. Sőt, szerintem még örülni is fognak, mert bár egyre több a lány, még mindig a fiúk vannak többségben. Egyébként egyre több ilyen "lányokat programozónak" jellegű kezdeményezést hallottam, tehát szerintem egyre többen lesztek.
2018. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!