Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mióta nem kötelező bejárni...

Mióta nem kötelező bejárni egyetemi előadásra és miért?

Figyelt kérdés
BGE, ELTE, Corvinus, mind gazdasági szakok, a többi szakokon más? Nekünk azt mondták, hogy nem kötelező, nincs katalógus semmi, csak ajánlott. Kérdeztem ismerősöket másik 2 egyetemről, ott is ugyanez. Mióta van ez, és miért?
2018. szept. 27. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Tudományos szempontból érdekel?

Akkor szerintem azóta, mióta átfedések vannak az órákban (egyszerre van több kötelező óra), és így eléggé pofátlanság lenne elvárni, hogy mindegyiken ott legyél.

2018. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Roflkopter ***** válasza:
100%
Meg egy 400 fős előadó teremben senki nem fog katalógust tartani
2018. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg mert az előadás anyaga fel van töltve netre.
2018. szept. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok hülye de mikor kellett? Ez egyetem nem általános iskola. Akkor jösz-mész amikor kedved tartja.
2018. szept. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

A szüleim idejében már biztos nem volt kötelező(80-as évek közepe,-vége), de szerintem a nagyszüleim idejében(50-es évek közepe,-vége) sem volt általánosan kötelező minden előadásra bejárni.(de szerintem még a középkori egyetemeknél sem volt szokás)

Ennek több oka is van, az első, hogy egyetemre már felnőtt emberek járnak, tudják eldönteni, hogy az adott előadásra való bejárás szükséges-e a számukra, vagy sem. Ráadásul az egyetemen, az előadásokon elhangzott anyag általában úgysem elég a tárgy elvégzéséhez, és többnyire neten is fent van, vagy papír alapú jegyzetben ugyanaz. A másik, hogy ott vannak az óraütközések mint probléma, plusz jó pár előadás, és gyakorlat olyan, hogy van belőle több alkalom is a hét folyamán, amit ráadásul nem feltétlen ugyanaz tart, megint csak a hallgató tudja eldönteni, hogy melyikre éri meg neki bejárni. Meg még ott van az egyetem melletti munka is, főleg a felsőbb évfolyamokban gyakornokként stb, ami mellet szintén nehéz úgy alakítani az órarendet, hogy minden előadásra be tudj menni.

2018. szept. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

80-as évek végén jártam egyetemre (JATE, mai nevén SZTE), akkor az elsőéveseknek kötelező volt, talán a másodéven is, de akkor már nem ellenőrizték, felette nem.

Hogy miért? Mert az előadás nem interaktív, hogy valaki hallás alapján gyűjti be a tudást, vagy a jegyzetekből, könyvekből, ppt-kből az nyugodtan rábízható.

2018. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az Óbudai Egyetemre járok, elsőéves vagyok, és itt vannak olyan előadások, ahol van katalógus. Előadás elején a tanár körbead egy lapot, és még mondja is, hogy ne időzzünk sokat a nevünk felírásával, mert nem fog körbeérni az óra végéig. Kötelező ottlenni az előadásokon a tanulmányi és vizsgaszabályzat szerint (az elsőéveseknek). Van pár tanár, aki nem tart katalógust előadáson (pedig megtehetné). Van olyan is, aki csak a reggel 8:00-kor kezdődő előadáson tart katalógust (ha már neki fel kellett korán kelnie másnak is legyen szar), a másik előadásán ami napközben van másik nap, azon nem tart katalógust.
2018. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én PPKE BTK-ás vagyok, a TVSZ-ben leírtak alapján kötelezőek az előadások, de az teljesen tanárfüggő, hogy tartanak e katalógust. Anyukám mesélte (gazdasági szakra járt 30 éve), hogy már náluk sem volt kötelező az előadás, bár olyat is kérdeztek a vizsgán, ami nem volt szakirodalomban, csak az órán hangzott el, hogy így ösztönözzenek a bejárásra. Nálunk szerencsére nincs ilyen, ha nincs katalógus, akkor is jól fel lehet készülni a megosztott diákból és szakkönyvekből. Szerintem nem baj, ha nincs katalógus, előfordulhat, hogy valakinek dolgoznia kell az egyetem mellett vagy ha valaki egyszerűen csak nem akar ott lenni, legalább nem zavarja az órát.
2018. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
PTE-n 30 éve biztos, hogy nem kötelező. Hogy előtte hogy volt, nem tudom.
2022. szept. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!