Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakor orvosin...

Mennyire gyakor orvosin egyetemi évek alatt házasodni?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam itt egy választ, hogy orvosi diplomaosztón milyen sok diplomázónak már a férjezett nevét mondják. Megnéztem pár ilyen diplomaosztót a youtube-on (persze nem néztem végig egyet sem, de beletekergettem) és egyet sem hallottam. Ettől függetlenül elhiszem, hogy előfordulhat, de kíváncsi vagyok, mennyire gyakori ez?


Én személy szerint nem vagyok az egyetemi évek alatt köttetett házasságok ellen, de tekintve, hogy milyen zsúfolt egy orvostanhallgató élete, nem tudom elképzelni, hogy a 6 év alatt mikor juthat idő egy esküvőre, amit azért meg is kell szervezni.



2018. okt. 3. 17:58
 1/5 A kérdező kommentje:
*gyakori
2018. okt. 3. 17:59
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Férjezett név nemcsak a Kovácsné Kis Gabriella lehet, hanem a Kovács Gabriella is, ha előtte ő Kis volt és a férje a Kovács... Szóval ebből semmi se derül ki.


Nekem van orvosis ismerősöm, most nyáron házasodtak össze a csoporttársával, és mesélte, hogy több másik esküvő is volt a nyáron az évfolyamán. Szóval ezek alapján gyakori. De azt nem tudom megállapítani, hogy más szakokhoz képest mennyire számít gyakorinak, én most végzős vagyok mesterképzésen egy teljesen másik szakon, nálunk a szakirányon 40 emberből 10 az elmúlt másfél évben házasodott, és 4-5 el van jegyezve.

2018. okt. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem szokatlan egyáltalán.


Egyébként meg jó ideje már nem kötelező felvenni a férj nevét, és a magasabb presztízsű munkákat végző nőknél ez egy igen gyakori választás, úgyhogy nem meglepő, ha nem hallottál egyet sem, attól még lehetnek házasok. :)

2018. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
+ Ugye azért férfiak és járnak az orvosira, és az ő nevükből aztán főleg nem fogod tudni megmondani, házasok-e :D
2018. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó években szoktak ilyet, akkor olyan 6-7 ember az évfolymaról.

Szóval nem szokatlan.

2018. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!